The Last of Us Part I, PC ve PlayStation 5 için PlayStation Direct üzerinde görüntülendi

The Last of Us Part I, muhtemelen Summer Game Fest 2022 etkinliğinde duyurulacak.


Uzun bir süredir Naughty Dog stüdyosunun The Last of Us oyununu yeniden yaptığı söyleniyordu. Geçtiğimiz günlerde bu söylenti oldukça canlanmıştı ve oyunun PC ile PlayStation 5 için Eylül 2022 içerisinde piyasaya sürüleceği, Summer Game Fest 2022 sırasında duyurulacağı belirtilmişti. Öyle görünüyor ki bu söylentilerin tamamı doğruydu, Sony Interactive Entertainment şirketinin resmi mağazası olan PlayStation Direct üzerinde The Last of Us Part I, resmi olarak duyuruldu. Bu duyurudaki bilgilere göre oyun, PC ve PlayStation 5 için aynı anda, 2 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürülecek.

The Last of Us Part I

Şu anda kaldırılmış olan duyuruya göre The Last of Us Part I, PC ve PlayStation 5 için tamamen sıfırdan yapılmış olan bir oyun. Adından da tahmin edebileceğiniz üzere bu oyun, orijinal oyunun yeniden yapımı. Bu oyun için bir de Firefly Edition sürümü satılacak ve bu sürümün içerisinde hem ilk oyunun tek ek paketi olan Left Behind, hem de bazı fiziksel ögeler bulunacak. Bu listelemeye göre Left Behind, standart sürümün bir parçası olmayabilir ve oyuncular, ana oyunun yeniden yapımının üzerine bir de ek paketin yeniden yapımı için ekstra ücret ödemek zorunda kalabilir. Yine de bu konu hakkında resmi bir bilgi henüz yok.

The Last of Us Part I için sızdırılmış olan duyuru videosunu da buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Bu görüntülere bakarak, orijinal oyunun gerçekten tamamen sıfırdan yeniden yapıldığını görebilirsiniz. Naughty Dog, öyle görünüyor ki ilk oyunu da ikinci oyunun seviyesine çıkartmak istemiş görsel açıdan. Şimdilik bu oyun resmi olarak duyurulmadı ama PlayStation Direct üzerinde bahsi geçen listeleme yapıldığına göre resmi duyuru da birkaç saat sonra gerçekleştirilecek olan Summer Game Fest 2022 sırasında gelecek. Bu oyunu resmi olarak görmek istiyorsanız, o etkinliğe katılım göstermenizi öneriyoruz.

Güncelleme (9 Haziran 2022)

Ortaya çıkan yeni bilgilere ve sızdırılan tanıtım videosuna göre The Last of Us Part I, öncelikle PlayStation 5 için çıkacak. PC için ise çıkış daha sonra gerçekleşecek. Yani, oyunun iki sürümü de 2 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürülmeyecek. Ayrıca oyunun en azından PlayStation 5 sürümü 70 USD üzerinden satılacak. Bazı oyuncular bu oyunun daha ucuz bir fiyattan satılacağını düşünmüştü ama Naughty Dog, birçok şeyi sıfırdan yaptığına göre 70 USD gibi bir fiyat etiketine de şaşırmamak gerekiyor. Fiyat, PC tarafında da aynı olacaktır.