Uncharted serisi ile de tanıdığımız Naughty Dog ekibinin, büyük bir heyecanla beklenen son yapımları The Last of Us Part II için, nihayet bir oynanış videosu görme imkanına eriştik. Öncesinde yalnızca bir duyuru ve sinematik bir video vasıtasıyla oyunu gözlemleyebilmiştik ama E3 2018 sırasında, bu oyunun oynanış mekaniklerini de görme şerefine nail oluyoruz. PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro cihazları için özel olarak geliştirilmekte olan The Last of Us 2 oyunu için yayımlanan oynanış videosunu, haberimizin en alt kısmından seyredebileceğinizi belirterek, videoya dair izlenimlerimize geçelim dilerseniz.

The Last of Us 2 için uzunca bir oynanış videosu paylaşıldı

The Last of Us 2, mükemmel olma yolunda mı ilerliyor?

Açıkçası, sunum sırasında bu video gösterilmeye başlandığında; pek çok kişi yeni bir sinematik gösterimle karşı karşıya olduğunu düşündüğünü tahmin etmek güç değil. Videonun ilk kısımlarında; oldukça tuhaf bir başlangıç kısmının gösterilmesinin ardından, oynanış bölümlerine aniden geçildiğindeyse izleyenler derin bir nefes aldı ve heyecana kapıldılar. Bu heyecanın yalnızca sunumun gösterildiği salon değil, tüm dünyaya yansıdığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Öte yandan seyreden izleyiciler heyecanlanmasına rağmen biraz da sessiz olmak durumundalardı, çünkü The Last of Us Part II için yayımlanan videonun oynanış kısımları, gizlilik unsurlarıyla dolu bir alanda geçiyordu.

Bir süre sonra, yeni ana karakterimiz olan Elie’nin fark edilmesiyle kaçış ve aksiyon sahnelerinin başladığını belirtelim. Bu sahnelerde karakter animasyonlarının bir anlamda mükemmelliği göze çarpıyor. Ayrıca oyundaki yakın dövüş silahlarına ait vuruşlarla, ateşli silahların vuruş dinamikleri de gözler önüne seriliyor. Oyundaki ışıklandırma, ortam grafiklerini de yayımlanan videolar vasıtasıyla görebiliyoruz. Aynı videoya hem sinematik hem de oynanışa dair pek çok mekaniğin sığdırıldığı video, The Last of Us 2 oyununu bekleyen hayranları memnun etmiştir.

Yayımlanan oynanış videosunda oyun içi dinamikleri görmenin yanında bir başka farklılığın da dikkat çektiğini belirtebiliriz. Video oynanış ile birlikte sinematik unsurları içeriyordu. Bu sinematikler yalnızca konuşma sahneleri değil bazı dövüş mekaniklerine de yansıtılıyor. Bu özelliğin oyunda bulunup bulunmayacağını açıkçası tam manasıyla çözemedik. Aşağıdaki videoyu seyrettiğinizde sizler de görüşlerinizi aktarabilirsiniz. Muhtemelen E3 2018 oynanış videosu için özel olarak da hazırlanmış, özel ara sahneleri de seyretmiş olabiliriz. Eğer oynanışa gerçek anlamda eklenebilirse de harika bir uyum olacağını söylemeden geçmeyelim.