Insomniac Games ile Naughty Dog arasında oldukça hoş bir transfer yaşandı. Insomniac Games cephesinden gelen açıklamalara göre daha önce Uncharted serisinde ve The Last of Us Part II oyununda tasarımcı olarak görev almış olan James Cooper, artık Marvel’s Spider-Man projesinde çalışıyor.

Spider-Man

Insomniac Games daha önce Song of the Deep, Ratchet & Clank ve Sunset Overdrive oyunlarını geliştirmişti. Şu an kendileri dediğimiz gibi Marvel’s Spider-Man oyunu üzerinde çalışıyor. Naughty Dog ise daha önce Uncharted: The Lost Legacy, Uncharted 4: A Thief’s End ve Uncharted: The Nathan Drake Collection oyunlarını geliştirmişti. Kendileri, bildiğiniz gibi şu an The Last of Us Part II isimli video oyununu geliştiriyor.

Yeni Marvel’s Spider-Man tasarımcısı neler dedi?

James Cooper, Twitter üzerinden yayımladığı kısa bir mesajda, “Böylesine güzel bir takıma Marvel’s Spider-Man projesi için katıldığım için çok heyecanlıyım.” dedi. Insomniac Games ise yine Twitter üzerinden, “Seni takımda görmekten memnunuz. Insomniac Games ekibine ve Örümcek Adam ailesine hoş geldin James Cooper.” dedi.

Bakalım, oldukça deneyimli bir tasarımcı olan James Cooper, yeni Örümcek Adam projesinde neler yapacak? Tabii oldukça başarılı bir tasarımcısına elveda diyen The Last of Us Part II takımının da ne yapacağını gerçekten merak etmekteyiz.