Marvel’s Spider-Man hakkında son günlerde bolca haber alır olduk. Bunun sebebi tabii ki Game Informer, çünkü kendilerinin Nisan 2018 sayısında bu oyun bulunuyor. Bu yüzden de sürekli olarak yeni bilgiler almaya devam ediyoruz. Yalnız bugün yayımlanan yeni bilgiler, öyle çok bilgi sayılmaz. Bilgiden ziyade, geliştirici ekip bu sefer kendi oyunlarını oldukça övdü ve bu övgünün yanında çok küçük, ama gerçekten çok küçük bir bilginin sahibi olduk. Dilerseniz tüm bu söylediklerimize, yazımızın devamından göz atalım.

Marvel's Spider-Man

Insomniac Games ile Game Informer ekipleri arasında geçen bir röportaj sonucu öğrenmiş olduk ki, öncelikle o Örümcek Adam kostümünün içerisinde Miles Morales bulunmuyor. Bu bilgi aslında daha önce çok popüler bir söylenti idi. Oyuncular, Örümcek Adam kostümünün içerisinde Miles Morales karakterinin olduğunu düşünüyordu. Peter Parker ise sivil halinde olacaktı. İşte bu söylenti, direkt olarak oyunun yönetmeni tarafından yalanlandı. Açıklamalara göre o ikonik kostümün içerisinde de Peter Parker bulunuyor.

Tüm bunların haricinde, zaten oyundaki Peter Parker’ın 23 yaşında olduğunu biliyorduk. Karakterimiz tam gençliğinin ortasında ve bu yüzden oldukça kendine güveniyor. Bu güvenin haricinde akrobatik hareketler de yapabiliyor. Tabii 23 yaşındaki Peter Parker için her şey olumlu gelişmiyor. Röportajdan gelen bilgilere göre Marvel’s Spider-Man içerisindeki Peter Parker, aynı zamanda birçok sorun ile uğraşıyor. Bu sorunlar arasında ise klasik 20’li yaş problemleri bulunuyor. Yani para sıkıntısı, iş bulma derdi, sevgili durumları ve çok daha fazlası. Anlaşılan oyuncular hem Örümcek Adam olup, şehri kurtaracak; hem de Peter Parker olup, Peter Parker’ı kendinden kurtaracak.

Marvel’s Spider-Man, en iyi Örümcek Adam oyunu olacak

Son olarak oyunun geliştirici ekibi, dediğimiz gibi kendi video oyununu oldukça övdü. Açıklamalara göre oyunun 400 bin kelime civarında bir senaryosu bulunuyor. Bu senaryo ise neredeyse 3 bin sayfalık bir romana denk geliyor. Bu yüzden oyunda bolca diyalog ve senaryo ögelerinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca geliştirici ekibe göre bu video oyunu, daha önce geliştirilmiş olan tüm Spider-Man oyunlarından daha başarılı olacak çünkü bu oyun ile Örümcek Adam olduğumuzu gerçekten hissedebileceğiz.