PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 7 Eylül 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştireceği açıklanan Marvel’s Spider-Man oyununa ait yeni ön sipariş bonusu açıklandı. Çıkış tarihinin belirtilmesiyle birlikte bir dizi bilgi edinilen oyunun Türkiye satış fiyatının 299 TL olduğu da öğrenilmişti. Listede görülenlere ek olarak, oyunculara sunulacak ön sipariş bonusları hakkında bilgi verilmemekle birlikte, ilerleyen günlerde bu bilgilerin açıklanacağı bilgisine sahiptik. Bu bonusların ilkinin Spider-punk kostümü olduğu kısa süre içerisinde açıklanmıştı.  Şimdiyse oyunu ön sipariş eden hayranların kazanacağı ikinci içeriği belli oldu diyebiliriz.

Marvel’s Spider-Man oyununun ikinci ön sipariş bonusu belli oldu

Spider-Man, ön sipariş veren hayranlarını mutlu etmenin yollarını buldu gibi

Eğer bir Örümcek Adam hayranıysanız veya oyun için gösterilen videolardan etkilendiyseniz, bir de 300 TL ödeme kapasiteniz varsa, oyuna ön sipariş vermeniz muhtemel olacaktır. Ön sipariş verildiğinde alınacak kazanımların üç tane kıyafet olacağı ve bunlardan bir tanesinin Spider-Punk kostümü olacağı bilgisi verilmişti. Şimdiyse oyundaki ikinci ön sipariş bonusunun veya kıyafetin ne olduğu belli oldu sayılır. Bir başka Marvel kahramanı olan Demir Adam’ın, sinema filminde Peter Parker’a hediye ettiği Iron-Spider kostümü, oyunu ön sipariş vasıtasıyla alacak oyunculara hediye edilecek.

Aslında bu haberle ilgili bir video ve görüntülerin paylaşıldığı bir Twitter mesajı yayımlanmıştı. Bu paylaşımlarda, Iron-Spider kostümü görülebiliyordu. Video seyredildiğinde de ikinci bonus olarak verilecek kıyafeti giyen ana karakteri seyredebiliyorduk fakat bir süre sonra bu içeriklerin kaldırıldığı görüldü. Hatta kaldırılmakla kalmayıp, hiç yokmuş gibi gösterildi. Kaynaktaki Twitter hesabına girmek istediğimizde, bu isimde bir hesabın bulunmadığı yazısıyla karşılaştık. YouTube platformunda paylaşılan video ise tamamen silinmiş vaziyette. Buradan da muhtemelen ağır bir telif hakkı tehdidinin oluştuğu izlenimine varabiliriz.

Bir süre sonra Sony ve Marvel cephesi istedikleri takdirde, haberin doğrulacağını tahmin ediyoruz. Sony tarafından PlayStation 4 platformu için 2018 senesinin bir hayli hareketli geçeceği zaten biliniyordu. Çıkışına henüz uzun bir süre olmasına rağmen Marvel’s Spider-Man oyunu bile, büyük bir ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor. Şu sıralar God of War ile bir hayli meşgul olacak olan PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcılarının, yazın bitimini iple çekeceği de gelen tepkilerden anlaşılıyor açıkçası.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster