Yakın geçmişte Sony ve PlayStation ile olan bağlarını kopartan Andrew House, birkaç gün önce GamesBeat 2018 konferansına katıldı. Bu konferansta ise Andrew House, PlayStation 5 ismini vermekten kaçınarak yeni nesil konsollar hakkında konuştu. Mike Vorhaus ile yeni nesil konsolları konuşan Andrew House, özetle şimdiki nesil konsolların daha uzun bir ömrünün olduğunu belirtti.

PlayStation 4 Pro

Yeni PlayStation için bayağı bekleyeceğiz

Polygon tarafından verilen raporlara göre Andrew House ayrıca ara nesil konsollar hakkında da konuştu. Ara nesil konsollardan kasıt ise tabii ki PlayStation 4 Pro ve Xbox One X. Sony markasının eski patronlarından olan Andrew House, bu ara nesil konsollar sayesinde genel olarak tam bir neslin ömrünün uzadığını belirtti. Yani, en erken 2020 senesinde gelecek bir PlayStation 5 bizleri bekliyor olabilir.

Peki, muhtemel olarak 2020 senesinde çıkışını gerçekleştirecek Sony ve Microsoft ekiplerinin yeni konsolları, disk kullanmaya devam edecek mi? Bildiğiniz üzere, konsollarda hala diskler kullanılsa da, dijital satışlar büyük bir oranla artıyor. PC platformunda ise dijital oyunlar çok büyük bir orana sahip .Buna rağmen Andrew House, yeni nesil konsolların disk ile çalışacağını tahmin ediyor. Buna karşılık, yeni nesil konsollarda bulut temelli video oyunu oynama sistemlerinin bulunabileceğini de söylüyor kendisi.

Yani, anlaşılan o ki yakın bir gelecekte yeni nesil konsollara sahip olamayacağız. Andrew House bu konulardan bahsetme gereği duydu çünkü muhtemelen kendisi yeni nesil konsolların bu sene veya önümüzdeki sene çıkacağı söylentilerini duydu. Bizler de Andrew House’a katılıyoruz. Özellikle PlayStation 4 konsolunun satış rakamlarına bakacak olursak, konsolun daha ömrünün olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Etiketler: