E3 2018 sırasında karşımıza bir oynanış videosu ile çıkan The Last of Us Part II, bu görüntüleri ile birçok oyuncuyu inandıramamıştı. Çünkü The Last of Us 2 da diyebileceğimiz bu oyun çok güzel görünüyordu ve herkes de oyun çıktığı zaman daha kötü grafikler ile karşılarına çıkacaklarını düşünüyordu. İşte bu konu hakkında oyunun geliştirici ekibi bir açıklama yaptı ve oyunun grafiklerinin düşürülmeyeceğinden bahsetti. Ayrıca ekip, oyunda tek oynanabilir karakter olarak Ellie’nin olmayacağının bir sinyalini de verdi.

The Last of Us 2

The Last of Us 2 oyununda kaç oynanabilir karakter olacak acaba?

The Last of Us serisinin baş bölüm tasarımcısı olan ve ekip ile 2010 senesinden beri çalışan Emilia Schatz, bahsettiğimiz tüm bu konular hakkında açıklama yaptı. Emilia Schatz isimli kişinin dediğine göre oyunun E3 2018 demosu, gerçek zamanlı olarak bir PlayStation 4 Pro üzerinden oynatılıyordu. Ayrıca baş tasarımcının dediğine göre, oyunun E3 2018 demosunda görmüş olduğumuz grafikler ve alan derinliği, oyunun çıkışına kadar da korunacak, hatta daha fazla iyileştirilecek. Yani, bu video oyunu grafiksel anlamda bir kötüleşme yaşamayacak.

Yapılan açıklamaların devamında The Last of Us Part II içerisindeki oynanabilir karakterler hakkında bilgiler bulunuyordu. Zaten oyunun geliştirici ekibi daha önce bu oyunda sadece Ellie karakterinin oynanabilir olarak oyunculara sunulacağını açıklamıştı fakat Emilia Schatz biraz daha farklı konuştu. Bu kişinin açıklamasına göre şu an bu konuda bir şey söylemek için erken. Yani, Ellie haricinde başka bir karakteri, hatta Joel karakterini oyun içerisinde kontrol edebiliriz. En azından ortada böyle bir ihtimal bulunuyor. Tabii buna karşılık, Ellie kesinlikle oyunun ana karakteri olarak kalacaktır. En azından öyle görünüyor.

Son olarak oyunun baş bölüm tasarımcı; The Last of Us 2 için çalışmaların, The Last of Us: Left Behind bittikten sonra başladığını belirtti. Fakat ekip, bu oyundan sonra Uncharted serisine 2 adet video oyunu çıkarttığı için ekip, genel olarak Uncharted serisi üzerinde çalışıyordu. The Last of Us Part II üzerinde sadece çok küçük bir takım çalışıyordu. Uncharted: The Lost Legacy piyasaya çıktıktan sonra ise tüm ekip, bu oyun üzerinde çalışmaya başladı.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster