E3 2018 sırasında bir oynanış videosu ile karşımıza çıkan The Last of Us Part II, yine Ellie karakterini bizlere göstermişti. Tabii bu etkinlik sırasında oyunun geliştirici ekibi ile basın da bir araya geldi. Bu anlarda ise The Last of Us 2 de diyebileceğimiz bu oyun hakkında birçok farklı soru soruldu geliştirici ekibe. Bu sorulardan bir tanesi de oyunda bulunacak oynanabilir karakterler hakkında idi. Mesela, oyunda hangi karakterleri kontrol edebilecektik?

The Last of Us 2

The Last of Us 2 içerisinde Joel karakterini de kontrol edebilecek miyiz?

Yukarıda sizlere sormuş olduğumuz soruya geliştirici ekip, oyun içerisinde sadece Ellie karakterinin oynanabilir olacağını söyleyerek cevap verdi. Tabii bu bizleri pek tatmin etmedi çünkü serinin ilk oyununda da Joel için aynısı söylenmişti. Sonucunda ise 2 sezon boyunca Joel karakterini, neredeyse 2 sezon boyunca da Ellie karakterini kontrol etmiştik. Serinin ikinci oyununda neler olacak, şimdilik bilemiyoruz ama bizce geliştirici ekip bazı şeyler saklıyor.

Bize soracak olursanız geliştirici ekip, Joel hakkında çok önemli şeyleri kendisine saklıyor. Eğer durum böyle olmasaydı, bu kadar sene içerisinde Joel hakkında mutlaka birkaç bilgiye sahip olurduk. Şimdi Joel hakkında bildiğimiz tek bir şey var, o da kendisinin Jackson’da bir yerlerde olduğu. Bu yüzden, bizler Joel karakterinin oynanabilir bir karakter olarak oyunda bizlere sunulacağını düşünüyoruz ama bu sunum muhtemelen Joel karakterinin de sonunu getiren bir surum olacak.