E3 2018 sırasında The Last of Us Part II için ilk oynanış videosunu görmüştük. Konferans ardından, oyunun geliştirici ekibi bir de panel düzenledi ve bu panel sırasında oyun hakkında bazı bilgiler verildi. Bu bilgiler arasında, oyundaki sessiz ve sakin anlar hakkında da bazı detaylar bulunuyordu. Oyunun yönetmeninden gelen açıklamalara göre serinin ilk oyununda olduğu gibi, The Last of Us 2 diyebileceğimiz serinin ikinci oyununda da benzer anlar bulunacak.

The Last of Us 2

The Last of Us 2 oyununun çıkış tarihi hakkında da açıklamalar yapıldı

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun yönetmeni olan Neil Druckmann, “Tabii ki oyunda sessiz ve sakin anlar bulunacak, öbür türlü acımasız bir yapıt karşımıza çıkardı. İlk oyunu geliştirirken The Road yapıtını ilham almıştık ve o zaman, eğer The Road bu kadar acımasız bir yapıya sahip olmasaydı, bir video oyunu olarak güzel bir yapıt da olabilirdi, demiştim. Bize soracak olursanız, oyunun içinde rahatlatıcı anlara ihtiyaç var.” dedi bu konu hakkında.

Aynı açıklamalar sırasında The Last of Us Part II ekibi, oyunun çıkış tarihi hakkında da konuştu. Bu konuşmalara göre ekibin bu oyunu piyasaya sürmesi için hiçbir acelesi bulunmuyor. Zaten bize soracak olursanız, aceleleri de olmamalı. Geliştirici ekip bu konu hakkında çok rahat olduklarını belirtti. Açıklamalara göre Sony tarafı, oyunun geliştirici ekibini zaman konusunda sıkıştırmıyor. Sony, oyun ne zaman hazır olacaksa, o zaman piyasaya sürülmesini istiyor. Muhtemelen bu yüzden de henüz oyunun bir çıkış tarihine sahip değiliz.