Bethesda ekibi, bu seneye kadar E3 konferanslarında çok geleceği hedeflemiyordu. Ekip, genelde aynı sene veya sonraki sene piyasaya süreceği oyunları duyuruyordu. Fakat E3 2018 sırasında bu ekip Starfield ve The Elder Scrolls VI oyunlarını duyurdu ve bu oyunların çıkış tarihini vermedi. Hatta Starfield için yeni nesil bir oyun dendi; The Elder Scrolls 6 için ise oyunun geliştirilme süreci daha tam olarak başlamadı dendi. Bugün ise The Elder Scrolls VI hakkında yeni açıklamalar aldık.

The Elder Scrolls 6

Belli ki The Elder Scrolls 6, yeni nesil için çıkacak

Bethesda cephesinden gelen açıklamalara göre, The Elder Scrolls VI oyununun henüz oynanabilir bir seviyede olmadığı bilgisi doğru. Zaten bu bilgi E3 2018 sırasında gelmişti ilk olarak. Peki, Bethesda neden henüz geliştirilme süreci net olarak başlamamış bir video oyununu duyurmuş olabilir? Şirketin patronundan gelen açıklamaya göre The Elder Scrolls 6 ve Starfield erkenden duyuruldu çünkü Bethesda, oyunculara neler üzerinde çalıştıklarını göstermek istedi.

Yapılan açıklamaların devamına göre Starfield isimli video oyunu şu an geliştirilme sürecinde ve oynanabilir bir durumda. Fakat The Elder Scrolls VI, henüz geliştirilme sürecinde değil ve doğal olarak oynanabilir bir seviyede de değil. Ekibin patronu, bu sırada önemli bir açıklama da yaptı. Bundan 2 sene önce aynı patron, “The Elder Scrolls 6 oyununu yapmak için şu an piyasada bir teknoloji yok.” demişti. Şimdi ise patron, “O teknoloji yaklaşıyor.” dedi. Burada bahsedilen teknoloji muhtemelen yeni nesil konsollardır.

Dediğimiz gibi, geliştirilme sürecinde olan ve muhtemelen diğer oyundan daha erken bir tarihte çıkacak olan Starfield, bir yeni nesil oyun ise; The Elder Scrolls VI rahat bir şekilde yeni nesil oyunu olacaktır diye düşünüyoruz.