Bethesda ekibinin E3 2018 sunumu sırasında The Elder Scrolls oyunlarına doyduk. Çünkü ekip, uzun zamandır beklenen The Elder Scrolls VI veya The Elder Scrolls 6 da diyebileceğiniz ana seriden bir oyun duyurdu; aklınıza gelebilecek olan tüm cihazlar için mobil seviyede bir The Elder Scrolls Blades oyunu duyurdu ve bir de bunların üzerine şaka yaptı; The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special Edition oyununu duyurdu. Bu duyuru her ne kadar şaka olsa da, oyun şu an oynanabiliyor.

The Elder Scrolls 6

Öncelikle The Elder Scrolls 6 duyurusundan bahsedelim

Dilerseniz öncelikle The Elder Scrolls VI oyunundan bahsedelim. Bethesda ekibi bu oyun hakkında çok konuşmadı ve çok şey de göstermedi. Açıklamalara göre The Elder Scrolls 6 şu an ön yapım aşamasında. Yani daha geliştirilme süreci bile tam bir şekilde başlamadı. Bu yüzden bizler bu oyunun yeni nesle gelebileceğini düşünüyoruz. Tabii Bethesda yine de bu oyun için bir video yayımlamayı ihmal etmedi. Eğer dilerseniz bu oyun için yayımlanan ilk videoya sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sırada The Elder Scrolls Blades var

Şimdi de dilerseniz The Elder Scrolls Blades duyurusundan bahsedelim. Bu oyun, dediğimiz gibi tüm platformlar için çıkacak ama oyun şimdilik sadece mobil cihazlar için duyuruldu. Temelinde bir RYO olan The Elder Scrolls Blades, mobil oyunculara konsol seviyesinde grafikler ve akıcı oynanış sunarak, bir The Elder Scrolls deneyimi yaşatma peşinde. Eğer dilerseniz oyunun tanıtıldığı anlara hemen aşağıdaki videodan sizler de göz atabilirsiniz.

The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special Edition da unutulmadı

Bethesda ekibi, E3 2018 sunumlarında espri yapmayı da ihmal etmedi. Bu espri, The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special Edition oyununun duyurusu idi ama sanıyoruz ki bu bir espri olmaktan çıktı. Öncelikle Alexa üzerinde tanıtılan bu şaka video oyunu, birçok Alexa sahibi tarafından evde denendi ve ortada gerçekten böyle bir video oyununun olduğu ortaya çıktı. Zaten gerçek olmasaydı daha az komik olurdu. Tebrikler Bethesda.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster