Birkaç senedir sürekli söylentileri ortada dolaşan Starfield, Bethesda ekibinin E3 2018 sunumunda resmi olarak duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre bu video oyunu, tamamen bağımsız bir seri olacak. Bu yüzden oyunda yepyeni bir hikaye ve yepyeni bir evren göreceğiz. Bu oldukça olumlu bir gelişme çünkü önceki söylentilere göre Starfield, Fallout veya The Elder Scrolls evreninde geçecekti. Ekibin daha farklı bir yol izlemesine sevindik.

Starfield

Starfield ismini çok uzun zamandır da duyuyorduk zaten

Tabii elimizde şöyle de minik bir detay var: Oyun hakkında neredeyse hiçbir şey bilemiyoruz. Bethesda ekibi, hemen aşağıdan izleyebileceğimiz kısa bir video bıraktı ve bu video, oyunun sadece bilim-kurgu temalı olduğunu bizlere gösteriyor. Bunun için de bir videoya ihtiyacımız var mıydı, açıkçası bilemiyoruz. Oyunun isminden zaten her şey anlaşılıyor.

Tüm bunların haricinde, Bethesda ekibi bu video oyununu yeni nesil olarak tanıttı. Yani, bu oyunu muhtemelen PlayStation 4 veya Xbox One konsollarında göremeyeceğiz, yeni nesil konsollarda göreceğiz. Ekip bundan önce The Elder Scrolls VI için de aynı işareti vermişti. Bethesda ekibinin bu kadar açık bir şekilde yeni nesil oyunlar üzerinde çalıştığını belirtmesi veya ima etmesi ise bizi şaşırttı. Belki de yeni nesil konsollar, beklediğimizden çok daha yakındadır. 2019 veya 2020 söylentileri artık bizlere daha sıcak gelmeye başladı.

İşte oyun için yayımlanan E3 2018 videosu

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster