Çin sınırları içerisinde bulunan Tencent isimli dev şirket, video oyunu dünyasından stüdyoları satın almaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bilgilere göre bu dev şirketin bünyesine kattığı yeni stüdyo da Path of Exile isimli video oyununun geliştiricisi olan Grinding Gear Games oldu. İlk ve tek oyunları şu an sadece Path of Exile olan bu stüdyo, tabii ki tamamen satılmadı ama dev şirket, stüdyonun büyük bir kısmını satın aldı.

Path of Exile

Path of Exile oyununun geliştiricileri, şimdi daha fazla maddi güce sahip

Tencent ekibi şu an Ubisoft, Bluehole Inc., Epic Games ve Riot Games gibi önemli stüdyoları kendi içerisinde bulunduruyor. Bu sayede de şirket; League of Legends, Fortnite ve PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi dev oyunların da hakkını elinde bulunduruyor. İşte şimdi bu oyunların arasına Path of Exile isimli oyunun katılmış olması, tabii ki bu oyunun oynayıcılarını da endişeye soktu. Fakat Grinding Gear Games, bu durumun sadece bir yatırım olduğunu ve kendilerinin bağımsız bir ekip olarak kalacaklarının garantisini verdi.

Yapılan açıklamalara göre Tencent, bahsetmiş olduğumuz stüdyonun %80 kadarını satın almış durumda. Geliştirici ekip, oyunlarının geliştirilme ve desteklenme süreçlerinin bu durumdan etkilenmeyeceğini söylese de, bizler öyle düşünmüyoruz. Tabii her etki, olumsuz olmak zorunda da değil. Birçok oyuncu şu an Path of Exile oyununu PlayStation 4 için bekler oldu. Geliştirici ekip, bu yatırım ardından muhtemelen PlayStation 4 için de oyunu geliştirmek için maddi güce sahip olmuştur. En azından oyuncular bu şekilde düşünüyor.

Etiketler:

,