Steam, Türkiye’de dolar kurunu arttırdığından beri oyun almak neredeyse imkansız hale geldi. Pek çok oyun da her geçen gün zamlanmaya devam ediyor. Her hafta düzenli olarak bazı oyunlara indirim getiren Steam, bu sefer birçok oyunu da içeren büyük bir Ubisoft Yayıncı Fırsatı başlattı. Bu indirim fırsatıyla beraber yüksek fiyatlı oyunlar bile çok uygun fiyatlara düştü ve oyuncular alışverişlerini yapmaya başladı bile. Özellikle Assassin’s Creed gibi uzun oyunları olan serilere başlamak istiyorsanız, şimdi tam sırası. Ne alacağınızı bilmiyorsanız ve kendinizi eğlendirecek, zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacağınız bir oyun oynamak istiyorsanız, sizin için bir liste hazırladım. Steam üzerimdeki Ubisoft Yayıncı Fırsatı, 9 Mart 2023’e kadar sürecek.

Steam

Assassin’s Creed Odyssey

Geçtiğimiz günlerde seri için 3 yeni oyun sızdırıldığını duymuştuk, Assassin’s Creed Mirage oyununun ise Ağustos 2023 gibi çıkması bekleniyor. O zamana kadar seriden birkaç oyun alıp, bu evrenlere kendinizi bırakabilirsiniz. Bütün oyunlarında mevcut olan oyunlardan diğer önerilerim ise Assassin’s Creed Unity (87,25 TL) ve Assassin’s Creed Revelations (59,07 TL).

V Rising

V Rising oyununa asırlardır uyuduğumuz tabutun içinde uyanarak başlıyoruz. Büyük evreni keşfederek, yaratıkları öldürerek ilerleyeceğiniz oyunda kendi şatonuzu inşa edebilirsiniz. Vampir olarak güneş ışığında fazla durmamalısınız ve açlığınızı da kontrol altında tutmalısınız.

Anno 1800

Sanayi Devrimi eğer ilginizi çeken bir dönemse Ubisoft, bununla alakalı bağımlılık yaratabilecek seviyede bir gerçek zamanlı strateji oyununa sahip. Anno 1800 isimli bu oyun Ubisoft Yayıncı Fırsatı dahilinde indirime girdi ve fiyatı 175 TL oldu; pek de göz ardı edilebilecek indirim değil.

Deep Rock Galactic

Beni bu oyuna çeken en büyük şey grafikleri oldu diyebilirim. Evrenin bilinmeyen bölgelerinde görevleri yaparken aynı zamanda zorlu bölüm sonu canavarları ile farklı mekanikleri denemiş oluyorsunuz. Oyunun en güzel yanlarından biri de görev çeşitliliğinin fazla olması ve farklı yaratıklarla savaşıyor olmanız. Bu sayede sıkılmaya çok şansınız da kalmıyor diyebilirim.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed serisinin en büyük, en çok satan ve en uzun süre desteklenen oyunu olan Assassin’s Creed Valhalla da indirime girdi. Bu oyun ile viking olmanın karşılığı %67 gibi bir indirim ile 230 TL. Oyunun tüm ek paketlerini bulunduran nihai sürüm ise neredeyse 600 TL.

Resident Evil Village

Korku oyunu denilince aklımıza ilk gelen serilerden biri Resident Evil serisi olabilir. Çıkışı merakla beklenen bir oyun olan Resident Evil Village ise bu fiyata kesinlikle kaçırmamanız gereken bir oyun serisi. Gerek karakterleri olsun gerek savaştığınız bölüm sonu canavarları olsun, etkileyici bir atmosfere sahip. Oyunun hikayesi ise Resident Evil 7 yapıtının birkaç sene sonrasında geçiyor.

Immortals Fenyx Rising

Assassin’s Creed olmayan ama ona benzeyen daha “casual” bir deneyim elde etmek istiyorsanız Ubisoft, Immortals Fenyx Rising oyununu %80 gibi bir indirime soktu. Bu indirim sayesinde oyun 140 TL oldu. Bu oyunun tüm ek paketlerini bulunduran sürümü ise 233 TL.

Eldest Souls

Eldest Souls oyunu sürekli bölüm sonu canavarlarıyla savaştığımız hızlı bir oyun. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Tekrar tekrar savaşacağınız bu oyun, sizi biraz zorlayabilir ve hırslandırabilir. Bilginiz olsun.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Birinci şahıs nişancı oyunları arasında oldukça rekabetçi bir deneyim sunan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Steam üzerindeki Ubisoft Yayıncı Fırsatı sayesinde 91 TL oldu. Oyunun yedinci yılı ile alakalı içerikler indirimde olmasa bile onların yerine lüks sürümünü satın almak isterseniz de birkaç ek içerik için ana oyun ile birlikte 115 TL ödemeniz gerekecek.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 serisinin efsanevi karakteri Dante ve dördüncü oyundan bildiğimiz Nero’ya, bu oyunda V adında oynanabilir bir karakter daha ekleniyor. Oyunun oynanışı ve grafikleri o kadar akıcı ki, bir de karakterler bu kadar iyi olunca harika bir oyun deneyimi sunmayı başarıyor.

Far Cry 5

Aynı seviyede indirim aldığı halde altın sürümü, standart sürümünden daha ucuz olan bir video oyunu sizleri bekliyor. Bu oyun tabii ki Far Cry serisinin en iyisi olmasa bile sevilen oyunlarından biri olan Far Cry 5. Bu oyun ile Umut Kasabası sizleri bekliyor.

Etiketler:

,