Steam platformundaki Remote Play Together nedir?

Steam oyununun yeni ve ilgi çekici özelliğini sizler için anlattık.

Valve, Steam isimli dev dijital video oyunu platformu için yeni bir sistemi oyunculara sundu. Bu sistemin adına da Remote Play Together dendi. Geçtiğimiz hafta oyunculara sunulmuş olan bu sistemin detayları ise kafa karıştırıcı olabilir ve bu yüzden de internet sitemizde bu konuda bir içerik oluşturmak istedik. Bakalım bu yeni sistem neymiş, nasıl çalışıyormuş ve oyuncular tarafından nasıl kullanılabilirmiş?

Steam: Remote Play Together nedir?

Steam: Remote Play Together nedir?

Bahsetmiş olduğumuz bu özellik sayesinde artık Steam platformundaki arkadaşlarınızı yerel eşli oyunlara, yerel çok eşli oyunlara ve bölünmüş ekrana sahip oyunlara çevrim içi olarak davet edebileceksiniz. Yani, bu sistem sayesinde normalde çevrim içi olmayan video oyunlarını çevrim içi-eşli oyunculu olarak oynayabilmeniz mümkün olacak.

En fazla dörde kadar destek verilen oyuncu sayısı ile şimdi tam sürümde hemen eğlenmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki oyunu oynayacak olan ana makinedeki oyuncunun sahip olması ve yüklemesi yeterlidir. Diğer oyuncular, yayın teknolojisini kullanarak ana makineye bağlanır. Bu noktada da her oyuncunun internet bağlantısının kaliteli olması gerekir.

Şöyle ki diyelim ki 4 arkadaşınız ile X oyununu oynayacaksınız. Eğer bir arkadaşınızda X oyunu varsa, diğer üç kişi için o arkadaş yayın açabiliyor ve o yayın aracılığı ile X oyununu 4 kişi de sınırsız bir şekilde oynayabiliyor. Peki, bu sistemi oynayabilmek için neler yapmanız gerekiyor? Öncelikle yerel çok oyuncu desteğine sahip oyunlarınızdan birini başlatmanız gerekiyor ki bu sistemi kullanabilin.

Eğer destekli bir video oyununu açtıysanız, Steam platformunun arayüzünden arkadaş listenizi açın ve Remote Play Together sistemini seçin. Arkadaşlarınız daveti kabul ettikten sonra, birlikte oynayabileceksiniz; davet ettiğiniz oyuncuların kontrolcüleri sanki sizin bilgisayarınızda takılıymış gibi olur. Sesli sohbet ve oyun ses seviyesi seçenekleri de tek bir yerden erişilebilir.

Bunların haricinde unutmamanız gerekiyor ki arkadaşlarınıza sadece oyun gösterilir. Masaüstü veya diğer bölümlere erişimleri olmaz ya da buraları göremez sisteminizde yer alan arkadaşlarınız. Klavye ve fareye olan erişime izin verebilir ya da kısıtlama getirebilirsiniz yine de mümkün olur ama seçim her zaman size ait bir şekilde işler; istemediğiniz bir şey yaşanmaz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x