Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Steam: Grand Prix 2019 nedir?

Steam platformunda başlamış olan yeni yaz indirimleri ile birlikte oyunculara farklı bir sistem sunuldu.

Steam üzerinde sonunda Yaz İndirimleri 2019 başladı. Bu kampanyanın başlaması ile birlikte platforma Grand Prix 2019 sistemi de geldi. Valve tarafından genelde büyük kampanyalar, farklı etkinliklerle piyasaya sürülüyordu ve Grand Prix 2019 da böyle bir etkinlik ama oyuncular ne yazık ki bu etkinliği pek anlayamadı. Bizler de bu sistemi elimizden geldiğince anlatmaya karar verdik.

Steam

Artık Steam üzerinde yarışabilmek mümkün

Grand Prix 2019 sayesinde şu an oyuncular, kendi arkadaşları ile takım kurabiliyor, halihazırda kurulmuş olan takımlara katılabiliyor. Bu katılım ile birlikte her gün farklı görevler yapılıyor ve kişiselleştirme ödüllerinin sahibi olunabiliyor. Tabii bu etkinliğin en önemli noktası ise, birinci olan takımdan oyunculara, istek listelerindeki bir video oyununun ücretsiz olarak verilmesi.

Steam üzerindeki bu etkinlikte, hız göstergecinizi yüksek tutmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de aslında platformdaki klasik şeyleri yerine getirmeniz gerekiyor. Mesela, kapasitenizi arttırabilmek için mağazadan oyun alabiliyorsunuz. Her 1 TL civarındaki harcama, 60 Puan kazandırıyor oyunculara. Ayrıca puan kazanmak için günlük görev yapıp, oyunlardan başarımlar da kazanabiliyorsunuz.

Grand Prix 2019 hakkında sıkça sorulan sorular

Hızlandırıcı kapasitem neden 100’den fazla olarak başladı?

Hızlandırıcı kapasiteniz, Grand Prix 2019 etkinliği esnasında ve öncesinde platformdan yaptığınız satın alımlara göre belirlenir. Ayrıca kullanmadığınız Ay Takvimi Yeni Yılı 2019 jetonları da kapasitenizi yükseltiyor.

Takımım nasıl kazanır?

Her gün saat 20:00’de en fazla mesafe puanına sahip takım o günkü yarışı kazanır. Birinci takım 3 Grand Prix puanı kazanır, ikinci takım ise 2 Grand Prix puanı kazanır, üçüncü takım da 1 Grand Prix puanı kazanır. 7 Temmuz 2019 tarihinde, ülkemizin saat ile 20:00’de bu etkinlik sona erdiğinde en yüksek puana sahip takım galip ilan edilir.

Pit Stop’ta jeton kullanabilmek için oyun oynamaya yeterli vaktim yok. Ne yapabilirim?

7 Temmuz 2019 tarihinde, etkinlik sona erdiğinde, Pit Stop özelliği herkesin kullanımına açılacak. Bu sayede Steam platformunda yaptığınız satın alımlardan kalan jetonları burada harcayabileceksiniz. Yani, illa oyun oynamak zorunda kalmayacaksınız.

Takım sıralaması sonucunda neler kazanacağım?

Her gün ilk üçe giren takımlardan rastgele seçilen sürücülere istek listelerinin en üst sırasında bulunan ürün verilir. Birinci olan takımdan 300 sürücü, ikinci olan takımdan 200 sürücü ve üçüncü olan takımdan 100 sürücü bu ürünleri alır.
Grand Prix tamamen sona erdiğinde ise kazanan takımdan rastgele 1000 sürücüye kendi istek listelerinde en üst sırada bulunan ilk üç ürün verilecek. İkinci olan takımdan rastgele 1000 kişi, kendi istek listelerinde en üst sırada bulunan ilk iki oyunu alacak. Üçüncü olan takımdan rastgele 1000 sürücüye ise kendi istek listelerinde en üst sırada bulunan ürün hediye edilecek.

Kurucu

43
Yorumlar

avatar
14 Yorum Konuları
29 Konu Cevapları
18 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Fako
Ziyaretçi
Fako

bu gün gün bitimindemi vericekler oyunları acaba

Gurur
Ziyaretçi
Gurur

Yarış tamamlandı corgi kazandı istek listesinden 3 oyun birden verilcekmiş Rastgele seçilen kullanıcılar hediyelerini Steam Grand Prix’nin sona ermesinin ardından 48 saat içinde alacaktır. Kazanan kullanıcılara önceden bilgi veriyormu yoksa 48 saat sonra mı öğreneceğiz ne oyun kazanıp kazanmadığımızı??

hüseyin keşan
Ziyaretçi
hüseyin keşan

ben hiç para yatırmadım gorgi takımındayım istek listesindeki 3 oyun gelme ihtimali var mı?
yani para yatırmak zorunlu mu

hüseyin keşan
Ziyaretçi
hüseyin keşan

yani sınırlı hesaplara istek listesindeki oyunların gelme ihtimali var mı

Yücel Kayra
Ziyaretçi
Yücel Kayra

Benim 17,374 kapasitem var, bu benim hergün 17,374 puan alabileceğim anlamınamı geliyor? (Csgo üzerinde 22k puanım var.)

yasin
Ziyaretçi
yasin

Merhaba oyun satın aldım paun geldi ve puanlarım ile steam lvl atladım fakat oyunu iade edersem steam lvl im geri mi düşecek ?

Alperen Turaç
Ziyaretçi
Alperen Turaç

Maksimum Puan Günlük Olarak Sıfırlanıyor mu?

Alperen Turaç
Ziyaretçi
Alperen Turaç

Cevap verirseniz sevinirim 🙂

S. karaca
Ziyaretçi
S. karaca

merhaba bir sürü oyun satın aldım ve görev yaptım ama hala hızlandırıcı kapasitem 100 bunun sebebi nedir?

M. doğan
Ziyaretçi
M. doğan

yanlışlıkla takımımı değiştirdim. eski takımıma nasıl dönebilirim

M. doğan
Ziyaretçi
M. doğan

yanlışlıkla takımımı değiştirdim yeniden eski takımıma nasıl dönebilirim acaba

Ahmet Arslan
Ziyaretçi
Ahmet Arslan

Yanlış bir bilgi verilmiş sanırım, saat 20:00’da puanlarınız sıfırlanmaz sadece 100 kapasitelik ek yer açılır. Birde soru soracaktım, ben CSGO görevlerinin çoğunu yaptım ve 40.000 puana sahibim etkinlik bitince bu puanlar değerlendirilecek mi bilginiz var mı?

Eren Ovalı
Üye
Eren Ovalı

Abi merhabalar bu max puan olayı nedir yani günlük o kadarmı kasabiliyoruz ve benim max puanım 7000 den 2300 e düşmüş neden acaba?

Umut
Ziyaretçi
Umut

Günün sonunda puanlarım sıfırlanmadı bir bilginiz var mı?

Harun
Ziyaretçi
Harun

abi u oyunlardan gelen puan kapasitesini nasıl arttırıcaz

sasn
Ziyaretçi
sasn

arkadaşlar bunun aynısı steamda yazıyor boşuna bakmayın