Steam: Grand Prix 2019 nedir?

Steam platformunda başlamış olan yeni yaz indirimleri ile birlikte oyunculara farklı bir sistem sunuldu.

Steam üzerinde sonunda Yaz İndirimleri 2019 başladı. Bu kampanyanın başlaması ile birlikte platforma Grand Prix 2019 sistemi de geldi. Valve tarafından genelde büyük kampanyalar, farklı etkinliklerle piyasaya sürülüyordu ve Grand Prix 2019 da böyle bir etkinlik ama oyuncular ne yazık ki bu etkinliği pek anlayamadı. Bizler de bu sistemi elimizden geldiğince anlatmaya karar verdik.

Steam

Artık Steam üzerinde yarışabilmek mümkün

Grand Prix 2019 sayesinde şu an oyuncular, kendi arkadaşları ile takım kurabiliyor, halihazırda kurulmuş olan takımlara katılabiliyor. Bu katılım ile birlikte her gün farklı görevler yapılıyor ve kişiselleştirme ödüllerinin sahibi olunabiliyor. Tabii bu etkinliğin en önemli noktası ise, birinci olan takımdan oyunculara, istek listelerindeki bir video oyununun ücretsiz olarak verilmesi.

Steam üzerindeki bu etkinlikte, hız göstergecinizi yüksek tutmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de aslında platformdaki klasik şeyleri yerine getirmeniz gerekiyor. Mesela, kapasitenizi arttırabilmek için mağazadan oyun alabiliyorsunuz. Her 1 TL civarındaki harcama, 60 Puan kazandırıyor oyunculara. Ayrıca puan kazanmak için günlük görev yapıp, oyunlardan başarımlar da kazanabiliyorsunuz.

Grand Prix 2019 hakkında sıkça sorulan sorular

Hızlandırıcı kapasitem neden 100’den fazla olarak başladı?

Hızlandırıcı kapasiteniz, Grand Prix 2019 etkinliği esnasında ve öncesinde platformdan yaptığınız satın alımlara göre belirlenir. Ayrıca kullanmadığınız Ay Takvimi Yeni Yılı 2019 jetonları da kapasitenizi yükseltiyor.

Takımım nasıl kazanır?

Her gün saat 20:00’de en fazla mesafe puanına sahip takım o günkü yarışı kazanır. Birinci takım 3 Grand Prix puanı kazanır, ikinci takım ise 2 Grand Prix puanı kazanır, üçüncü takım da 1 Grand Prix puanı kazanır. 7 Temmuz 2019 tarihinde, ülkemizin saat ile 20:00’de bu etkinlik sona erdiğinde en yüksek puana sahip takım galip ilan edilir.

Pit Stop’ta jeton kullanabilmek için oyun oynamaya yeterli vaktim yok. Ne yapabilirim?

7 Temmuz 2019 tarihinde, etkinlik sona erdiğinde, Pit Stop özelliği herkesin kullanımına açılacak. Bu sayede Steam platformunda yaptığınız satın alımlardan kalan jetonları burada harcayabileceksiniz. Yani, illa oyun oynamak zorunda kalmayacaksınız.

Takım sıralaması sonucunda neler kazanacağım?

Her gün ilk üçe giren takımlardan rastgele seçilen sürücülere istek listelerinin en üst sırasında bulunan ürün verilir. Birinci olan takımdan 300 sürücü, ikinci olan takımdan 200 sürücü ve üçüncü olan takımdan 100 sürücü bu ürünleri alır.
Grand Prix tamamen sona erdiğinde ise kazanan takımdan rastgele 1000 sürücüye kendi istek listelerinde en üst sırada bulunan ilk üç ürün verilecek. İkinci olan takımdan rastgele 1000 kişi, kendi istek listelerinde en üst sırada bulunan ilk iki oyunu alacak. Üçüncü olan takımdan rastgele 1000 sürücüye ise kendi istek listelerinde en üst sırada bulunan ürün hediye edilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
43 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
43
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x