Mayıs 2018 sonlarına doğru Windows 10 bilgisayarlar ve Xbox One ailesindeki tüm konsollar için çıkışını yapacak olan State of Decay 2 için onlarca video yayımlandı. Çünkü oyunun görüntülenme yasağı kalktı. Bizler de şimdi bu yazımızda, oyunun tüm Xbox One konsolları içerisindeki karşılaştırmasını sizlere sunacağız. En sonda da ilk oyun ile ikinci oyun arasındaki farkların tartışıldığı görüntüleri göstereceğiz. Dilerseniz öncelikle karşılaştırmalar ile başlayalım.

State of Decay 2

State of Decay 2, en iyi Xbox One X üzerinde görünüyor

Sizlerin de hemen aşağıdan izleyebileceği karşılaştırmada State of Decay 2 oyununun Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X sürümleri karşılaştırılıyor. Tabii ki bu platformlar arasında en iyi görselliği veren konsol Xbox One X oluyor ama bu konsol tam olarak nasıl ekstralar sunuyor? Videodan gördüğümüz üzere, oyunun Xbox One X versiyonu öncelikle oyunculara daha uzağı gösterebiliyor.

Xbox One X konsolu tabii ki başka iyileştirmeler de bulunduruyor. Mesela State of Decay 2 oyununu bu konsolda oynayacak olan oyuncular, daha yumuşak bir LoD ile karşılaşabiliyor. Ayrıca, oyundaki yeşillikler de bu konsolda daha fazla görünüyor. Tabii yeşillik deyince çözünürlükleri de unutmamak lazım. Oyunun bu sürümündeki doku kaplamaları daha yüksek bir çözünürlükte karşımıza çıkıyor. Bunun yanında 4K ve HDR desteği de var. Tüm bunların haricinde, Xbox One X oyuncuları bu oyunu daha hızlı yükleyebiliyor ve daha kaliteli gölgeler ile karşılaşabiliyor.

Bahsedeceğimiz son videoda ise GameSpot ekibi, State of Decay ile State of Decay 2 arasındaki değişiklikleri inceliyor. Bu videoya bakacak olursak da Microsoft ve oyunun geliştirici ekibi, oyun için önemli değişiklikler yapmaya çalışmış. Bahsettiğimiz videoyu sizler de hemen aşağıdan görebilirsiniz efendim.