22 Mayıs 2018 tarihinde Windows 10 bilgisayarlar ve Xbox One konsol ailesinde bulunan tüm cihazlar için çıkışını gerçekleştirecek olan State of Decay 2, bu sefer karşımıza çok farklı bir şeilde çıktı. Çünkü bu oyunun geliştirici ekibi, verdikleri yeni bir röportajda Battle Royale, mikro ödemeler ve Xbox Game Pass konularından bahsetti. Eğer dilerseniz yazımızın devamından bu röportajın detaylarına göz atabilirsiniz.

State of Decay 2

State of Decay 2 sonrasında bir Battle Royale oyunu görür müyüz?

State of Decay 2 geliştiricisi öncelikle Battle Royale oyun modundan bahsetti. Geliştiricinin dediğine göre, kendisine birçok farklı geliştirici, “Sen de Battle Royale oyunu yapacak mısın?” diye soruyor. Tabii geliştiricinin cevabı ise bir örnek üzerinden geliyor. Bu örnek ise, “Bu bir buğday tarlasında kusursuz kombinasyonu bulmak gibi. Birisi bu kombinasyonu buldu ve şimdi herkes aynı kombinasyonu yapmaya çalışıyor. Sonra sana soruyorlar, sen de bu kombinasyonu yapmak ister misin, diye ama ortada buğday kalmadı ki.” şeklinde söyleniyor. Geliştirici, yaptığı açıklamalara göre kendi projesi üzerinde çalışmayı tercih ediyor, bu projeler üzerinde benzersiz bir şey bulmayı istiyor.

State of Decay 2 geliştiricisi bu Battle Royale muhabbeti ardından mikro ödemeler hakkında da konuştu. Kendisi, “Mikro ödemeler bizim oyunumuza yakışmazdı. Oyunumuzda, insanların içerisinden ne çıkacağını bilmediği şeyi satın almaları yerine tek bir fiyat olacak. O fiyatı ödeyen, oyunumuzu %100 bir şekilde oynayabilecek. Oyunumuzda ganimet kutuları veya mikro ödemeler istemedik çünkü bu sistem oldukça saçma.” dedi.

Son olarak oyunun geliştiricisi Xbox Game Pass sistemi hakkında da konuştu. Bildiğiniz üzere State of Decay 2 oyunu da çıkışını yaptığı an bu sisteme eklenecek. İşte oyunun geliştiricisi de, “Oyunumuzu olabildiğince fazla insanın denemesini istiyoruz, bu yüzden böyle bir sistem oldukça güzel. Ben bu oyunu oynamayı seviyorum ve diğer insanlarla birlikte oynamak da isterim. Bu oyunu sürekli oynayan arkadaşlarım yok. Bu yüzden Xbox Game Pass ve çapraz platform desteği oldukça işe yarar.” dedi bu konuda.