State of Decay 2’nun günümüzün en çok beklenen yapımlarından biri olduğunu tartışmaya gerek bile yok muhtemelen. Bizlere, güzel bir eşli oyun tecrübesi vadeden yapımı bekleyen elbette sürüsüyle insan bulunuyor. Bekleyen oyunculardan bazıları da, Mavi Kol ekibi olarak biziz. Oyunun Xbox One X ve PC platformlarına çıkacağını biliyorduk zaten. PC platformunda ise, sadece Xbox Play Anywhere özelliği ile birlikte, Microsoft Mağazası’nda bulunacağı düşünülüyordu. Fakat, ortaya çıkan bilgilere göre, durum hiç de öyle değilmiş. Çünkü bu bilgilere göre oyun, Steam üzerinde de çıkabilir.

State of Decay 2

State of Decay 2, Steam platformunda da bulunacak

Sadece Microsoft Mağazası’nda bulunacağı düşünülen oyun, ortaya çıkan bilgilere göre Steam platformu üzerinde de bulunacak. Hatta, an itibari ile bulunuyor, fakat biz oyunculara açık değil. Elbette ki, böylesine önemli bir bilgiyi kafamızdan uydurmuyoruz. Bu bilgiyi destekleyen görsel de, haberimizin içeriğinde bulunuyor. PAX East etkinliğindeki deneme sürümünü oynayan State of Decay 2 geliştiricisi olan Undead Labs, yanlışlıkla bizlere oyunun Steam üzerinde olduğunu da gösterdi. Haberimizde bulunan görselde, oyun tarafından verilen uyarıya iyice bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Eğer hala neyden bahsettiğimizi göremediyseniz, çevirisini yaparak anlatalım. State of Decay 2’nun verdiği uyarıda, “Steam ile bağlantı başarısız oldu. Steam’in çalışıyor olduğundan, çevrim içi olduğunuzdan, başka bir program çalıştırmadığınızdan emin ol, sonra da oyunu tekrar çalıştırın.” yazıyor. Bu uyarı, Undead Labs tarafından geliştirilen yapımın sadece Microsoft Mağazası’nda değil, aynı zamanda, günümüzün en sık kullanılan dijital oyun kütüphanelerinden biri olan Steam platformu üzerinde de mevcut olacağını gösteriyor. Olacağını değil, hatta tam olarak olduğunu. Zira, muhtemelen oyunu zaten bahsini etmekte olduğumuz platform üzerinde oynuyorlar.

Peki, böylesi bir durumun bize ne gibi bir faydası olacak? Steam platformu, oyuncular tarafından genel olarak çok daha sık kullanılan bir platform olduğu için ve Türkiye’deki oyuncular için sunmuş olduğu güzel ödeme imkanlarıyla, bizlere işleri bayağı kolaylaştıracak. Hem satın alma konusunda, hem de sahip olduğumuz oyunların tek bir çatı altında toplanarak, bir arşiv halinde olmaları konusunda avantajlarımız olmuş olacak. Ayrıca, Steam platformunun sunucularının da fazlasıyla sağlam olduğuna inanıyoruz. Bu da, oyun tecrübemizi etkileyecektir muhtemelen. Şimdi ise, 22 Mayıs 2018 tarihini iple çekerek, bizlere sunulacak bu yapımı bekleyeceğiz sabırsızlıkla.

Etiketler:

,