22 Mayıs 2018 tarihinde Xbox One, Xbox One S, Xbox One X ve Windows 10 yüklü bilgisayarlar için çıkışını gerçekleştirecek olan State of Decay 2 oyununun boyutu belli oldu. Güncellenen Xbox Mağazası ile öğrendiğimiz bu bilgiye göre bahsettiğimiz oyun, Xbox One konsollarımızda yaklaşık 20 GB alan kaplayacak. Net konuşmak gerekirse, 20.31 GB. Oyunun Windows 10 sürümü ne kadar yer kaplayacak, şimdilik bilinmiyor ama o da çok büyük bir ihtimalle 20 GB civarında olacaktır. Konsol oyunları ile bilgisayar oyunları arasında her zaman çok büyük boyut farklılıkları olmuyor.

State of Decay 2

State of Decay 2 hem az yer kaplıyor, hem de az para istiyor

Şu an normal sürümü 69 TL, Ultimate Edition hali de 150 TL olan bu oyunun HDR10, Xbox Live çevrim içi çok oyunculu (2-4), Xbox Live çevrim içi iş birliği (2-4), tek oyuncu, değişken yenileme hızı, Xbox Live çapraz platformlu çok oyunculu, Xbox Live çapraz platformlu iş birliği, Xbox Live, Xbox Live başarıları, Xbox Live bulut kayıtları, Xbox Live kulüpleri, Xbox Live iletişim durumu, Xbox One X Enhanced ve 4K Ultra HD desteği bulunuyor.

HDR10 ve 4K Ultra HD desteği için tabii ki HDR10 ve 2K Ultra HD desteği veren bir televizyona veya monitöre ihtiyacınız var. Bunun haricinde, State of Decay 2 oyununun Xbox Game Pass içerisinde verileceğini de belirtelim. Yani 69 TL size çok fazla geliyorsa, ayda 30 TL ödeme yaparak Xbox Game Pass abonesi olabilirsiniz ve çok daha fazla oyunun sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu video oyununda çapraz platform desteği olduğu için, herhangi bir platformdaki arkadaşınız ile oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Mesela sizler Xbox One X sahibisiniz diyelim, arkadaşınız ise oyunu PC üzerinde satın aldı. Yine de birlikte, eşli oyuncu olarak oyunu oynayabiliyorsunuz. Bu oldukça önemli bir özellik çünkü State of Decay 2 oyununda eşli oyuncu ön planda.

Tabii eşli oyuncu oynayabilmek için Xbox One sahiplerinin Xbox Live Gold üyesi olması gerekiyor. Windows 10 üzerinde ise böyle bir zorunluluk yok. Yani, PC üzerinden oyuna giren kişi, ücretsiz bir şekilde çevrim içi deneyim yaşayabiliyor. Xbox One üzerinde ise 1 aylık Xbox Live Gold üyeliği 29 TL.

Etiketler: