2018 senesi içerisinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyuncularının karşısına çıkmaya hazırlanan Marvel’s Spider-Man, her yeni gün karşımıza yeni bilgiler ile çıkmaya devam ediyor. Bugün sizlere aktaracağımız bilgi de Mary Jane Watson hakkında olacak. Çünkü Game Informer ekibi, Mary Jane Watson karakteri hakkında bildiği her şeyi yayımladı. Bu sayede de karakter hakkında oldukça farklı bilgilere sahip olduk.

Spider-Man

Marvel’s Spider-Man ile Mary Jane Watson, önemli bir role sahip olacak

Game Informer ekibinden gelen bilgilere göre bahsetmiş olduğumuz karakter; oyunun hem senaryo tarafında, hem de oynanış tarafında oldukça önemli bir role sahip olacak. Açıklamalara göre bu karakter, sadece basit bir yan karakter olmayacak ve oyundaki karakterlerden daha farklı bir his verecek oyunculara.

Yayımlanan bilgilerin devamına göre bahsetmiş olduğumuz bu karakter, The Daily Bugle için çalışan araştırmacı bir gazeteci. Ayrıca Mary Jane Watson, klasik Marvel evrenindeki Mary Jane Watson değil. Klasik evrende Mary Jane Watson, Örümcek Adam’a sürekli bu süper kahramanlığı bırakmasını söylüyordu. Fakat oyunda durum tam tersi. Mary Jane Watson, Örümcek Adam’ı destekliyor ve hatta zaman zaman ona iş bile veriyor. Ayrıca bu karakter, Peter Parker’ın Örümcek Adam olduğunu da biliyor.

Marvel’s Spider-Man oyunu içerisinde bahsetmiş olduğumuz bu karakteri birkaç görevde kullanabiliyoruz. Hatta bu karaktere ait özel oynanış mekanikleri bile bulunuyor. Bu konuda resmi bir açıklama yok ama bize soracak olursanız, oyunun Mary Jane Watson bölümleri daha çok gizlilik ve bulmaca çözme üzerine olacak. Oyuncular, bulmaca çözerek, düşmanların yanından gizlice geçerek sırları çözmeye çalışacak. Çünkü kendisi bir araştırmacı gazeteci. Ayrıca bu karakter ile birlikte, Örümcek Adam’ın hayatında olmak nasıl bir duyguymuş, anlayabileceğiz.

Yapılan son açıklamalara göre ise Marvel’s Spider-Man evreninde Peter Parker ile Mary Jane Watson, 8 senedir birlikteler ama ilişkileri inişli-çıkışlı bir yapıya sahip. Oyunun başlarında ise bu iki karakter, 6-7 aydır birbirleri ile konuşmuyor halde olacaklar. Fakat oyunda yaşanan olaylar, bu iki karakteri bir araya getirecek ve macera başlayacak.