Sony ile çalışmış olan David Jaffe, PlayStation 5 konsolunun 1 ay içerisinde gösterileceğini söyledi

Bu sırada, DualShock 5 kontrolcüsünün PlayStation 4 ile uyum göstereceği de tespit edildi.

Xbox Series X, The Game Awards 2019 sırasında gösterilmişti. Sony ise henüz yeni nesil konsolu olan PlayStation 5 cihazını göstermedi. Ortadaki söylentilere bakacak olursak, bu gösterim Şubat 2020 içerisinde gerçekleştirilecek ve Şubat 2020’den itibaren yaz aylarına kadar da Sony, birçok etkinlikte cihazını göstermeye devam edecekti. Bugün ise ortaya ciddi anlamda büyük bir söylenti ortaya çıktı. Sony ile çalışmış olan bir yönetmen, bahsi geçen konsolun yakında gösterileceğini belirtti.

PlayStation 5

PlayStation 5, 4 hafta içerisinde oyuncuların karşısına çıkacak

En son Drawn to Death isimli video oyununun yönetmenliğini yapmış olan David Jaffe, Twitter üzerinden çok önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre bahsi geçen yeni nesil konsol, 4 hafta içerisinde gösterilecek. Bu kişinin dediğine göre yeni nesil konsol da aynı şimdiki nesil konsol gibi Şubat 2020 içerisinde gerçekleştirilecek olan bir etkinlik içerisinde gösterilecek. Bu etkinlik tam olarak ne zaman gerçekleştirilecek, ne yazık ki bilemiyoruz efendim ama merakla bekliyoruz.

Şubat 2020 içerisinde büyük bir olayın yaşanacağını gösteren bir başka kanıt daha var elimizde. Sony, normalde her sene Şubat ayı içerisinde Destination PlayStation isimli bir etkinlik yapıyor. Bu etkinlik, sadece perakendecilere ve oyun dağıtımcılarına açık oluyor. Bu etkinlik sayesinde Sony, sene boyunca neler yapacağını iş ortaklarına gösterebiliyor. İşte bazı kişilerin tespit ettiğine göre Destination PlayStation, bu sene gerçekleştirilmeyecek. Bu da demek oluyor ki başka bir etkinlik düşünülüyor.

Düşüncelere göre Sony, PlayStation 5 konsolunu arka arkaya çok yakın olan etkinliklerle göstermek istemiyor. Yani, eğer Destination PlayStation isimli etkinlik gerçekleştirilecek olsaydı, Sony muhtemelen konsolu yaz aylarına kadar göstermeyecekti ama düşüncelere göre Sony, yeni nesli şu sıralar oyunculara göstermek istiyor ve bu sebepten ötürü 2020 için Destination PlayStation etkinliği iptal edildi. Tabii yine de Sony, gerçekten neler yapmaya çalışıyor, bilemiyoruz efendim.

Haberimizi sonlandırmadan önce iki farklı bilgi daha vermek isteriz. İlk bilgimiz, DualShock 5 hakkında. Sony markasının resmi internet sitesindeki bilgilere göre DualShock 5, PlayStation 4 ile tam uyumlu bir şekilde çalışacak. Ayrıca, DualShock 4 için resmi arka tuşlar da bugün çıktı ve donanımı inceleyen herkes gayet beğendi. Hatta birçok taraf, bu sistemin doğal bir şekilde yeni nesilde kullanılabileceğini de belirtti. Yani DualShock 5, ekstra iki buton ile oyuncuların karşısına çıkabilir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x