Experience PlayStation, PlayStation 5 konsolunun gösterimine ev sahipliği yapabilir

PlayStation 5 konsolunun Experience PlayStation etkinliği ile tekrar gösterilmesi biraz düşük bir ihtimal ama insanlar buna inanıyor.

PlayStation 4, Şubat 2013 içerisinde gerçekleştirilmiş olan PlayStation Meeting isimli bir etkinlik sırasında gösterilmişti. İşte bu sebepten ötürü birçok oyuncu önümüzdeki ay aynı etkinliğin bir kez daha tekrarlanacağını ve PlayStation 5 konsolunun duyurusunun yapılacağını düşünüyor. Fakat bazı oyuncuların dikkati şu sıralar Experience PlayStation isimli bir başka etkinliğe kaydı. Sony, New York City içerisindeki en büyük mağazasında bir etkinlik başlattı ve bu etkinlik tam 1 ay sürecek.

PlayStation 5

PlayStation 5, Experience PlayStation ile mi duyurulacak?

Experience PlayStation isimli etkinlik, sadece markanın tek bir mağazasını kapsıyor ve etkinliğin 16 Şubat 2020 tarihinde biteceği sonlanıyor. Tam 1 ay sürecek olan bu etkinlikte odak noktalarının PlayStation 4 ve PlayStation VR olduğu açık bir şekilde belirtiliyor ama birçok oyuncu, etkinliğin kapanışının yeni nesil konsollarla yapılacağını belirtiyor. Tabii yeni nesil konsol duyurusu konusunda net bir açıklama veya bilgi olmadığı için şirketin neler yapacağını da net olarak tahmin edemiyoruz.

Şimdiki nesil konsollar, donanımları ile hayal kırıklığı oluşturmuştu. Günümüzün konsolları sadece birkaç sene içerisinde modern teknolojiden geri kalmıştı ve bu yüzden şirketler, ara nesilde yeni konsollar piyasaya sürmüştü. Buna rağmen iki konsol da yeteri kadar güce ulaşamamıştı. Belli ki Sony ve Microsoft, aynı hatayı yeni nesilde de tekrarlamak istemiyor; Kotaku ekibinden Jason Schreier, yeni nesil konsolların NVIDIA GeForce RTX 2080 kartından daha güçlü olacağını açıkça belirtiyor.

Video oyunu sektörünün en saygı duyulan isimlerinden bir tanesi olan Jason Schreier, Sony ve Microsoft şirketlerinin yeni nesil konsollarda donanım sıkıntısı çekmek istemediğini ve bu yüzden de oldukça güçlü cihazlar piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Jason Schreier, iki konsolun donanım gücü hakkında da çok olumlu şeyler duyduğunu ve güç açısından hiç kimsenin sıkıntı çekmeyeceğini belirtiyor. Bu açıklamalara bakacak olursak, konsolların fiyatları da oldukça yüksek olabilir.

Mavi Kol

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir