PlayStation 5 ve Xbox Series X, NVIDIA GeForce RTX 2080 kartından daha güçlü olacak

Sony ve Microsoft, PlayStation 5 ve Xbox Series X ile önümüzdeki seneleri de düşünüyor.

Şimdiki nesil konsollar, donanımları ile hayal kırıklığı oluşturmuştu. Günümüzün konsolları sadece birkaç sene içerisinde modern teknolojiden geri kalmıştı ve bu yüzden şirketler, ara nesilde yeni konsollar piyasaya sürmüştü. Buna rağmen iki konsol da yeteri kadar güce ulaşamamıştı. Belli ki Sony ve Microsoft, aynı hatayı yeni nesilde de tekrarlamak istemiyor; Kotaku ekibinden Jason Schreier, yeni nesil konsolların NVIDIA GeForce RTX 2080 kartından daha güçlü olacağını açıkça belirtiyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 ve Xbox Series X, bu kadar güçlü olabilir mi?

Video oyunu sektörünün en saygı duyulan isimlerinden bir tanesi olan Jason Schreier, Sony ve Microsoft şirketlerinin yeni nesil konsollarda donanım sıkıntısı çekmek istemediğini ve bu yüzden de oldukça güçlü cihazlar piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Jason Schreier, iki konsolun donanım gücü hakkında da çok olumlu şeyler duyduğunu ve güç açısından hiç kimsenin sıkıntı çekmeyeceğini belirtiyor. Bu açıklamalara bakacak olursak, konsolların fiyatları da oldukça yüksek olabilir.

Bahsetmiş olduğumuz bu bilgi, Kotaku ekibinin en önemli ve güvenilir ismi olan Jason Schreier tarafından paylaşıldı. Bu yüzden aslında bu bilgiye söylenti veya sızdırma diyebiliriz ama Jason Schreier, oldukça güvenilir bir kaynak olduğu için biz bu haberi kesin bir dille yazmayı tercih ediyoruz. Her neyse, Jason Schreier tarafından verilen bilgilere göre Sony, henüz PlayStation 4 konsoluna olan desteğini kesmeyecek ama yeni nesil için de tamamen özel oyunlar hazırlayacak. Bu oyunlar, çıkışa yetişecek.

İşin en ilginç tarafı ise Jason Schreier, PlayStation 5 konsolunun çıkış oyunlarını da rapor etmeye hazırlanıyor. Yani, kendisi halihazırda ya bu bilgiye sahip, ya da bilgiye ulaşmayı planlıyor. Bu da tabii ki oldukça heyecanlı günlerin bizi beklediğini ifade ediyor. Jason Schreier, ayrıca üçüncü parti oyunların neredeyse tamamının 2020 ve 2021 senelerinde iki nesil için de çıkacağını belirtiyor. Bu sırada, Microsoft cephesinin ise Sony şirketinin tam tersinde olan bir yol izleyeceği söyleniyor.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x