PlayStation 5, Japonya için geciktirilmemeye çalışılacak

PlayStation 4 konsolundaki 3 aylık gecikme, yeni nesilde yaşatılmak istenmiyor.

Oyun konsollarının çıkış dönemlerinin bazı açılardan sancılı süreçler yaşanabiliyor. Aynı anda çok sayıda üretimin yapılması ve talebin karşılanamaması gibi durumlara rastlanabiliyor. Benzer bir durum, PlayStation 4 konsolunun çıkış döneminde Japonya için yaşanmıştı fakat aynı durumun PlayStation 5 için yaşanmasının istenmediği Sony tarafından belirtildi. Merak eden okurlarımızı, alt satırlara alarak PS5 konsolunun aynı anda dünyanın farklı bölgelerinde satışa sunulmasıyla ilgili görüşleri paylaşacağız.

PS5 konsolu, Japonya için geciktirilmemeye çalışılacak

PS5, tüm dünyada aynı anda çıkabilir

Sony tarafının önemli isimlerinden birisi olan Jim Ryan, geçtiğimiz günlerde bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında PlayStation 5 konsolunun çıkış dönemine ait bazı görüşler yer almaktaydı. Üst kısımda, kısaca bahsettiğimiz durumu bir daha söyleyelim: PlayStation 4 konsolu Japonya’da, batı ülkelerinden yaklaşık olarak 3 ay sonra çıkışını gerçekleştirmişti.

Bu kararın alınmasında kendisinin etkisinin bulunduğunu ifade eden Jim Ryan, verdiği karardan memnun kalmadığını belirtti. Kararın uzun süre tartışılarak verildiğini söylenen bu önemli isim, her ne kadar istişare edilerek bir karar alındıysa da başka seçeneklerin olduğunu ve durumdan pişmanlık duyduğunu verdiği röportajda dile getirdi.

PlayStation 4 için alınan kararın makul bir zemine uygun olduğunu ifade eden Jim Ryan, günümüzde böyle uygun bir zeminin bulunmadığını söyledi. Bu cümlelerden de PlayStation 5 konsolunun Japonya için gecikmeli çıkmamasının istendiğini anlayabiliyoruz. Bununla birlikte, kesin bir sonucun henüz çıkmadığını gördüğümüzü de söyleyelim. 2020 senesinde ilerledikçe Japonya ve ülkemiz için nasıl bir satış politikası uygulanacağını daha yakından göreceğiz.   

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir