Sony, yatırımcılar için geçtiğimiz günlerde bir konferans düzenledi ve bu konferans sırasında birbirinden farklı bilgiler verildi. Bu bilgiler tabii ki PlayStation konsolu ve bu konsolun geleceği hakkında idi. Öyle ki, Sony şirketinin patronlarından bir tanesi olan John Kodera, gelecekte PlayStation neslinin daha hızlı hareket edeceğinin sinyalini verdi. John Kodera, artık konsollarının ömrünün daha kısa olması gerektiğini söyledi.

Sony

John Kodera, “Konsolların hayat döngüsüne çok geleneksel bir yolla bakıyoruz ve bu yolun değişmesi lazım. Artık bir donanıma ve yazılıma ayrı ayrı bakabileceğimiz bir dönemde değiliz. Zamanında portatiflik açısından PlayStation Vita sattık ama artık portatif cihaz konusunda tek bir ürün ile sınırlı kalmamız, ürün yelpazemizi genişletmemiz lazım.” dedi tam olarak.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak, artık gelecekte yeni nesil konsollara daha hızlı geçiş yapacağız. Bu açıklamaların ara nesil konsolları hedeflediğini de söyleyemeyiz. Yani, bu açıklamalar gelecekte daha fazla PlayStation 4 Pro tipi konsol göreceğimizi değil de, direkt olarak konsol nesillerinin daha hızlı atlayacağını bizlere gösteriyor. Bildiğiniz üzere PlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro arasında öyle nesillik bir fark bulunmuyor.

Sony patronu sadece PlayStation değil, God of War da konuştu

PlayStation ve nesil muhabbetleri bir yana dursun, Sony patronu God of War oyunu hakkında da konuştu. Daha önce yapılan açıklamalarda, God of War oyununun en hızlı satan birinci parti video oyunu olduğu açıklanmıştı. Hatta geçen gün ortaya bir rapor çıkmıştı ve bu raporda, God of War oyununun çıkış yaptığı ayda 2.1 milyon adet satıldığı yazıyordu. Bugün ise patron resmi açıklamayı yaptı. Açıklamalara göre bu video oyunu, çıkış yaptığı ay içerisinde tam 5 milyon adet sattı.

Etiketler:

,