Elimize ulaşan bir basın bülteni ile öğrendik ki, Daybreak Games ekibinin PlayStation 4 konsoluna geçtiğimiz günlerde çıkarttığı H1Z1: Battle Royale, 24 saat içerisinde 1.5 milyon oyuncu tarafından oynandı. Tamamen ücretsiz bir video oyunu olarak PlayStation Store üzerinden indirilmeye açılan bu yapıt, PlayStation Plus aboneliği de gerektirmiyordu ve bu yüzden, açıkçası 1.5 milyon oyuncu sayısına pek şaşırmadık. Çünkü konsolda zaten 2 tane Battle Royale oyunu bulunuyor.

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun yapımcı koltuğunda oturan Terrence Yee ise, “Bu çok inanılmaz bir kilometre taşı. Bu başarıya ulaşmamıza yardımcı olmuş olan tüm oyunculara teşekkür ediyoruz. Biz, konsollar üzerindeki Battle Royale deneyimi olarak tam dengeyi bulduğumuzu düşünüyoruz. Oyunumuzu, topluluğumuzdan gelen geri bildirimler ile güncellemeye devam edeceğiz. Açık beta sonrasında da oyunculara en iyi deneyimi yaşatacağız.” dedi bu konu hakkında.

Bu kadar büyük bir başarı, H1Z1: Battle Royale oyununa sorunlar da getirdi

Bahsetmiş olduğumuz video oyunu şu an sunucu ve oyuna giriş problemleri ile uğraşıyor. Bizler, sadece oyunun çıkış yaptığı günde bu problemleri yaşadık ama internet alemindeki yorumlara baktığımız zaman, sunucu problemlerinin şu sıralarda da yaşandığını ama ilk günkü kadar etkili olmadığını görüyoruz. Muhtemelen oyunun geliştirici ekibi, böyle bir ilgiye hazır değildi. Bu yüzden de sunucular ne yazık ki dayanamadı. Peki, oyunun PlayStation 4 üzerinde elde ettiği bu başarı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.