Geçtiğimiz gün sizlere bir haber sunmuştuk. Bu haberde, Shadow of the Tomb Raider oyununun Xbox One X üzerinde 4K/60 FPS olarak çalışacağı belirtiliyordu. Bu bilgiler, resmi idi ama yine de net değildi. Mesela, oyun 60 FPS değerine kilitli mi olacaktı? Doğal 4K mı söz konusu idi? Bu soruların cevapları yoktu. Bugün ise ortaya yeni bir bilgi geldi. Bu bilgi direkt oyunun geliştirici ekibinden geldi ve anlaşılan o ki, her şey bir yanlış anlamadan ibaretmiş. Yeni açıklamalara göre Shadow of the Tomb Raider, Xbox One X üzerinde 4K/30 FPS olacak. Oyuncular eğer isterse oyunu 1080p/60 FPS olarak da oynayabilecek.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider yine de 60 FPS olabilecek

Square Enix ekibinin vermiş olduğu bu bilgi, oyun için final gibi görünüyor. Ayrıca bu bilgilerin sadece Xbox One X için geçerli olduğunu da belirtelim. PlayStation 4 Pro hakkında herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bunun haricinde; PlayStation 4, Xbox One ve Xbox One S için de herhangi bir açıklama bulunmuyor. Muhtemelen standart konsollar 1080p/30 FPS değerlerinde çalışacaktır. PC ise zaten açık bir platform. Donanımı olan oyuncular, dilediği performansı ve çözünürlüğü alabilirler.

Tüm bunların haricinde, açıklamaların devamına göre oyunda HDR desteği de bulunacak ve HDR destekli monitör veya televizyon sahipleri, bu teknolojiden rahatlıkla yararlanabilecekler. Ayrıca, Xbox One X kullanıcıları 1080p/60 FPS modunu seçtiği zaman tahmin edebileceğiniz gibi çözünürlükten biraz fedakarlık edecekler. Buna rağmen grafikler biraz daha iyileşecek.