14 Eylül 2018 tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Shadow of the Tomb Raider, bugün yeni bilgilerle karşımıza çıktı. Elimize geçen yeni bilgilere göre bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu, Microsoft ekibinin Xbox One X konsolunda 4K çözünürlük ile 60 FPS performans verecek. Dilerseniz bu konunun detaylarına, yazımızın devamında göz atalım.

Shadow of the Tomb Raider

Xbox One X sahipleri, Shadow of the Tomb Raider ile yaşadı

Bahsetmiş olduğumuz bilgi, Eidos Montréal ekibinin patronu olan David Anfossi tarafından verildi. David Anfossi, Electric Playground ile gerçekleştirdiği röportaj sırasında, oyunlarının Xbox One X üzerinde 60 FPS ile 4K değerlerinde çalışacağını belirtti. Buna karşılık, oyun diğer tüm platformlar için de optimize edilecek. Yani PC ve PlayStation 4 Pro oyuncuları da en azından idare edilebilir bir performans alacak gibi görünüyor.

Yapılmış olan açıklamalarda geliştirici ekibin patronunun net bir bilgi vermemesi de dikkat çekti. Yani, oyun için sadece 4K/60 FPS olacak dendi. Bu 4K çözünürlük doğal mı olacak, yoksa Checkerboard ile mi elde edilecek, bilemiyoruz. Ayrıca 60 FPS, kilitli mi olacak yoksa 60 FPS’e kadar olan stabil olmayan bir performans mı alacağız, bunu da bilemiyoruz. Bu da iç karartıcı bir durum. Haydi çözünürlük neyse ama FPS değerlerinde stabil olan bir performansı biz tercih ederiz. Bu yüzden, bu konuda net bir cevap alabilmeyi isterdik.