Geçtiğimiz günlerde onlarca yeni bilgi ile karşımıza çıkan Shadow of the Tomb Raider, bugün de PC oyuncularının ilgisini uyandırabilecek bazı bilgilerle karşımıza çıktı. Square Enix, Eidos Montréal ve Crystal Dynamics ekiplerinden gelen açıklamaya göre bahsettiğimiz oyunun PC sürümünü NVIDIA iş birliğinde Nixxes Software ekibi geliştirecek. Yani, oyunun PC sürümünü ana geliştirici ekiplerden bir tanesi yapmayacak. Yine de işin ardında NVIDIA ekibi olacak. Bu da demek oluyor ki oyun, NVIDIA marka ekran kartlarında biraz daha iyi performans verecek. AMD kullanıcısı iseniz, bu konuda biraz şansızsınız.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider, NVIDIA ile geliştirilen ilk Tomb Raider değil

Bahsetmiş olduğumuz video oyunundan önce, Shadow of the Tomb Raider oyunu da NVIDIA ekibinin iş birliğinde PC için geliştirilmiş. Bu yüzden, serinin son oyununda da böyle bir adım atılmasına pek şaşırmadık. Aynı şeyi Nixxes Software için de söyleyebiliriz. Çünkü Nixxes Software ekibi de daha önce PC için Tomb Raider: Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided ve çok daha fazlasını da geliştirmişti.

Birçok oyuncu ise bu gelişmeden hiç memnun değil. Anlaşılan o ki, oyuncular herhangi bir markanın özel bir anlaşması olmadan oyunun PC için piyasaya sürülmesini bekliyordu. Çünkü NVIDIA iş birliğinde PC için piyasaya sürülen Tomb Raider: Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided video oyunları, dünyanın en kusursuz çıkışlarını gerçekleştirememişti. Bakalım tarih kendisini bu video oyunu ile de tekrarlayacak mı?

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster