Geçtiğimiz gün birçok yeni bilgisine kavuştuğumuz Shadow of the Tomb Raider, bugün de yeni bilgiler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yazımızda oyun hakkında sizlere aktaracağımız bilgiler ise, direkt olarak oyunun geliştirici ekibinden geliyor. Bu ekip, kısa bir panel düzenledi ve bu panel sırasında özellikle Lara Croft hakkında yeni bilgiler verildi. Eğer dilerseniz Shadow of the Tomb Raider için yayımlanmış olan bilgilere, yazımızın devamından göz atabilirsiniz.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider oldukça karanlık bir video oyunu

Geliştirici ekibin yaptığı açıklamalara göre, bahsetmiş olduğumuz video oyununda, senaryo genel olarak oynanış üzerinden anlatılıyor. Yani, oyunda çok fazla sinematik sahne bulunmuyor. Ayrıca oyunun tamamen çizgisel bir oyun olmadığını da söylüyor geliştirici ekip. Muhtemelen Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu veya God of War içerisindeki gibi bir bölüm sistemi kullanılıyor bu oyun içerisinde de.

Yapılan açıklamalara göre bu oyunda Lara Croft çok daha atletik bir yapıya sahip. Artık kendisi birçok yere tırmanabiliyor, suyun altında yüzebiliyor veya ağaçların tepesinde dolaşabiliyor. Tabii Lara Croft’un atletik olması, herkese pata küte saldıracağınız anlamına da gelmiyor. Çünkü geliştirici ekibin söylediğine göre Shadow of the Tomb Raider içerisinde bolca gizlilik ögesi bulunuyor ve oyuncuların da bu gizlilik ögelerini kullanması isteniyor. Öyle ki, Lara Croft artık birçok farklı gizlilik ögesine sahip. Bunları da oyun için dün yayımlanmış videoda görebiliyoruz aslında. Demiştik ya, Lara Croft artık Lara Croft değil, Batman olmuş.

Yapılan tüm bu açıklamaların haricinde, bu oyunun oldukça karanlık bölümler içereceği de söyleniyor. Bölümlerin karanlık olacağı gibi, karakterimiz de yavaş yavaş karanlık tarafa geçmeye başlayacak. Oyun için yayımlanan videonun sonlarında da görmüş olduğumuz gibi, Lara Croft artık bir kahraman değil, sürekli savaştığı kötülerden bir tanesine dönüşüyor. Anlaşılan dünyanın sonunu engellemek bayağı zor iş, psikolojik olarak.