Tomb Raider serisinin en klasik silahlarından bir tanesi, Lara Croft tarafından bir zamanlar kullanılan çift tabanca idi. Birkaç oyuncu, Shadow of the Tomb Raider ile bu ikonik silahın bir şekilde geri döneceğini düşünüyordu. İşte bu düşünceler, oyunun geliştirici ekibi tarafından ne yazık ki toprağa gömüldü. Ekibin açıklamalarına göre bu oyun içerisinde Lara Croft, ikonik olan o çift tabancaya sahip olmayacak. Lara Croft, Shadow of the Tomb Raider içerisinde de bir başka ikonik silah olan ok ve yayı kullanacak.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider ile Lara Croft daha güçlü

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun geliştirici ekibi bu konuda, “Lara Croft’u eski şortlarının içine, çift tabanca ve bir bikini ile koymayacağız. Bu, böyle bir şey değil. Çift tabancalar farklı bir dönemin ikonik silahı idi. Bu üçlemenin ikonik silahı, yay ve ok. Gelecek için bir şey söylemem, şimdiki zaman için durum bu.” dedi.

Shadow of the Tomb Raider ile üçlemenin ikonik silahı değişmeyecek ama Lara Croft biraz değişecek. Hatta değişti bile. Oyun için yayımlanan sinematik videolarda ve geçtiğimiz günlerde yayımlanan Lara Croft karakter modeli ile bunu görebiliyoruz. Lara Croft artık daha kaslı, daha geniş bir karakter modeline sahip. Peki, neden bu böyle oldu? Önceki oyunlarda o kadar tırmanma yaptık diye mi? Oyunun geliştirici ekibi, bu konu hakkında da konuştu.

Geliştirici ekip, “Lara Croft’u biraz daha kaslandırmak istedik çünkü karakterimiz, bu oyunda daha farklı şeyler yapacak. Bu şeyler, karakterin Rise of the Tomb Raider veya önceki Tomb Raider oyununda güçsüz olduğu için yapamadığı şeyler olacak. Bu şeyler belki biraz nostalji olacak ama yine de karakterin yapabildiğini göreceksiniz.” dedi.