Tüm dünyadaki oyuncuların aklında şu an tek bir soru var. Hayır, bu soru yeni nesil konsollar veya AMD ve NVIDIA ekiplerinin yeni nesil ekran kartları ile alakalı değil. Bu soru, Shadow of the Tomb Raider içerisinde değiştirilmiş olan Lara Croft ile alakalı. Anlaşılan bu soruları, oyunun geliştirici ekibi de duymuş olacak ki, geçtiğimiz gün Shadow of the Tomb Raider içerisindeki Lara Croft modeli gösterildi. Bizler de bu modeli, detaylı bir şekilde şimdi sizlere sunacağız ve oyun hakkında ekstra bilgiler de vereceğiz.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider sayesinde kaslı bir Lara Croft var karşımızda

Sizlerin de hemen yukarıdan görebileceğiniz görselde, oyundaki Lara Croft modeli görünüyor. Yalnız şimdiden söyleyelim, burada gösterilen model, sadece karakterin ana detaylarını göstermek için yayımlandı. Yani, asıl oyundaki model kalitesini, bu model ne yazık ki temsil etmiyor. Oyun içerisindeki model, grafiksel açıdan daha kaliteli gözükecektir. Uyarımızı yaptığımıza göre şimdi modelden ve kıyafetten bahsedelim.

Yukarıdaki görselde görebildiğiniz model ve kıyafet, Shadow of the Tomb Raider içerisindeki Lara Croft olacak. Modele yakından baktığımız zaman karakterimizin artık daha kaslı olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Karakterin fiziğinde, artık kendisinin deneyimli bir kişi olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca, önceki oyunlardan kalma yaralar da bu modelde bulunuyor. Ayrıca bu model üzerinde, oyunda kullanabileceğimiz bazı araç ve gereçlerde görünüyor. Yayımlanan görseldeki bilgilere göre bu araç ve gereçlerden bir tanesi, bir bıçak ve bu bıçağı oyun boyunca sürekli geliştirerek yolumuza bakıyoruz.

Deneme ve yanılma ile çözülen bulmacalara elveda deyin

Şimdi ise sizlere Shadow of the Tomb Raider hakkında öğrendiğimiz diğer bilgileri sunalım. Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre bu oyun içerisindeki bulmacalar artık deneme ve yanılma yöntemi ile çözülemeyecek. Geliştirici ekip, bu konuda daha farklı bir yol izleyecek. Ayrıca oyunda, karakterimizin tehlikeden uzak olacağı bazı güvenli bölgeler de olacak. Bu tip bölgeler, serinin diğer oyununda da vardı ama işte o bölgelerin en büyüğü, Shadow of the Tomb Raider içerisinde bulunacak.

Yapılan açıklamalara göre, oyunun içerisinde bulunacak olan güvenli bölgelerden en büyüğünde, diğer insanlar da yaşayacak ve bizler, o insanlarla etkileşime geçebileceğiz. Hatta bu güvenli bölge, bizler oyunda ilerledikçe, oyun içerisinde bazı kararlar verdikçe değişime uğrayacak. Bu değişiklik hem kozmetik açıdan olacak, hem de bölgenin içerisinde yaşayan insanlar açısından olacak.

Tomb Raider serisi için önemli ve sevindirici bir haber daha var

Tomb Raider serisi, bu sene Final Fantasy VII, John Madden Football ve Spacewar isimli klasik video oyunları ile birlikte World Video Game Hall of Fame’e giriyor. Tabii bunun şerefine oyunun dağıtımcı ekibi de bir açıklama yaparak, serilerinin dünya çapında 63 milyon civarı sattığını da belirtti. 2015 senesinden beri, video oyunu dünyasını derinden etkilemiş klasik yapıtlara hakkını veren World Video Game Hall of Fame, bakalım önümüzdeki sene hangi video oyunlarını müzesine dahil edecek?