Eğer günde 1 kez karşımıza Battle Royale haberi çıkmazsa ve bizler de onu yazmazsak, rahat uyuyamıyoruz. Bu haberler genelde Fortnite: Battle Royale veya türün daha popüler olan diğer video oyunlarına ait oluyordu fakat bugün bambaşka bir oyunun Battle Royale haberini yazarken bulduk kendimizi. Bu oyunun adı ise Sea of Thieves. Bahsettiğimiz oyunun geliştirici ekibi, yaptığı bazı açıklamalarda, kendi oyunlarına gelebilecek bir Battle Royale modu hakkında konuştu.

Sea of Thieves

Sea of Thieves içerisinde bir Battle Royale de güzel olur hani

GameInformer ekibine röportaj veren Rare ekibinden Craig Duncan ve Mike Chapman, yaptığı açıklamalarda kendi oyunlarına Battle Royale modunun eklenebileceğini fakat bu modun, oyunun benzersizlik ögesini yok edeceğini söyledi. Geliştirici ekip, yaptığı açıklamasının devamında, oyunda bulundurdukları her mekaniğin, benzersiz bir tarafının olduğunu belirtti. Tabii bu açıklamalara göre eğer oyuna bir Battle Royale modu gelirse, Rare ekibi bu modu da Sea of Thieves için benzersiz bir hale sokmak istiyor.

Oyun içerisine ekleyecekleri her yeni mekanik ile oyuncuları şaşırtmak istediklerini belirten Rare, Battle Royale modunu da, “Herkes haritanın bir ucunda başlasın, ortada buluşalım.” şeklinde geliştirilemeyeceğini belirtti. Yani, geliştirici ekip gelecekte bu oyuna Battle Royale modunun gelebileceğini söyledi; fakat bunun için ortada benzersiz bir fikrin de bulunması gerekiyormuş.

Sea of Thieves oyununun genel olarak temposuna bakacak olursak; aslında Battle Royale modu gerçekten ilginç bir havaya sahip olabilir bu video oyunu içinde. Yaklaşık 10 oyuncu, haritanın farklı noktalarında başlayabilir, adalardan silah mermisi, top, muz ve diğer ögeleri toplayıp, gemisine taşıyabilir. Tabii oyunda haritanın daralması için klasik olarak bir fırtına sistemi kullanılabilir, zaten böyle bir sistem halihazırda oyunda var ama dev bir Megaladon veya Kraken, fırtınadan daha etkili bir şekilde bizce haritayı daraltacaktır. Gemisi batan oyuncuların direkt olarak moddan elenebileceği bu oyun modu; Sea of Thieves oyununa farklı bir hava katabilir ve sürekli PvP yapmak isteyen oyuncular için de güzel bir durak olabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster