Sea of Thieves oyuncuları uzun zamandır oyuna içerik bekliyordu. Oyunun geliştirici ekibi, bu isteği duyup, oyunun gelecekte nasıl içerikler ile güncelleneceğini açıklamışlardı. Şimdi ise oyun için 1.06 güncellemesi yayımlandı ve bu güncelleme ile oyuna yeni içerikler eklendi. Tabii bu içerikler, tahmin ettiğiniz gibi oyunu tekrar canlandıracak tipten içerikler değil. Birkaç yeni silah tasarımı, kıyafet setleri ve gemimiz için yeni özelleştirme ögelerinden bahsediyoruz. Gelin bu güncellemenin detaylarına, yazımızın devamından göz atalım.

Sea of Thieves

Yeni setler, Sea of Thieves oyuncularını bekliyor

Güncellemenin ilk detaylarına göre artık kozmetik mağazalarında Admiral, Bilge Rat, Sea Dog ve Sovereign setleri için yeni kıyafetler bulunuyor. Yeni setlerin adı ise Executive Admiral, Grand Admiral, Rotten Bilge Rat, Castaway Bilge Rat, Corsair Sea Dog, Ruffian Sea Dog ve Imperial Sovereign olarak geçiyor.

Tabii artık bu kıyafet setlerini her Outpost bölgesinde bulamayacaksınız. Artık mağazaların envanterleri, oyundaki üç bölgeye bölünecek. Mesela Sovereign seti almak için Ancient Isles bölgesindeki bir Outpost adasına gitmeniz gerekecek. Yine de Bilge setleri, tüm envanterlerde bulunabilecek. Bunun haricinde, gemiler de unutulmadı. Gemiler için de yeni setler geldi ve bu setlerin adı Grand Admiral, Castaway Bilge Rat, Ruffian Sea Dog ve Imperial Sovereign olarak geçiyor.

Gemiler ve kıyafetler için yeni setler gelince, doğal olarak silahlar için de bir yenilik yapıldı. Sea of Thieves geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre, bahsettiğimiz güncelleme ile oyuna Grand Admiral, Castaway Bilge Rat, Ruffian Sea Dog ve Imperial Sovereign silah stilleri de eklendi. Bunların haricinde, sadece sınırlı bir süre için satışta olacak yeni ve benzersiz bir silah stili de oyuna eklendi. Bu stilin adı “Launch Crew” Eye of Reach olarak geçiyor. Silahın fiyatı ise sadece 1 Altın. Çünkü bu silah, oyunu, çıkış zamanı oynayan oyunculara bir hediye olarak veriliyor. Bu yüzden, tam 2 hafta sonra “Launch Crew” Eye of Reach, satıştan kaldırılacak. İmkanınız varken, satın alın!

Tüm bunların haricinde, gemilerdeki bazı ögelerin yerleri de değiştirildi. Mesela artık geminin üstünde bulunan zil, merdivenin sağından, soluna taşındı. Ayrıca gemilerdeki mermi kutusunun da yeri değiştirildi. Bu sayede oyuncular, sürekli yanlış yerlere tıklamak zorunda kalmıyor. Tabii güncelleme sadece oyuna bu tip yenilikler getirmedi. Oyundaki onlarca hata düzeltildi ve performans iyileştirmeleri yapıldı. Tüm güncelleme notlarına bakmak istiyorsanız, buraya tıklamanızı öneriyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster