Sea of Thieves için 1 sene boyunca gelecek olan güncellemeler detaylandırıldı

Oldukça güzel bir çıkış yapan ama birçok oyuncuyu, çıkışından birkaç hafta sonra üzen Sea of Thieves, bu üzüntülere ne yazık ki az içeriği ile sebep olmuştu. Geçtiğimiz gün ise oyunun geliştirici ekibi, büyük bir merakla beklenen içerik planlarını yayımladı. Bu içerik planlarında, oyunun 1 senelik güncellemelerini görebiliyoruz ama bu güncellemelerin hepsi öyle çok detaylandırılmış değil. Dilerseniz yazımızın devamında inceleyelim bu içerikleri.

Sea of Thieves

İlk Sea of Thieves güncellemesi The Hungering Deep olacak

Öncelikle geliştirici ekip, Nisan 2018 boyunca oyunu düzeltecek değişiklikler yapmaya devam edeceklerini ama Mayıs 2018 itibari ile yeni içeriklere odaklanacaklarını belirtti. Bu yeni içeriklerin odak noktası ise oyuncuları farklı ve benzersiz şekillerde bir araya getirecek yeni etkinlikler, oyunun dünyasını daha da zenginleştirmek, oyunu oynamak için yeni yollar sunmak, oyunculara yeni hedefler ve yeni amaçlar sunmak ve son olarak da Pirate Legend ve sonrası için yenilikler olacak.

Mayıs 2018 içerisinde karşımıza çıkacak olan ilk Sea of Thieves güncellemesi ise The Hungering Deep olacak. The Hungering Deep, oyun dünyasına yeni bir düşman tipi getirecek. Oyuncular, bu düşmanı öldürebilmek için benzersiz bir etkinlikte bir araya gelecek. Ayrıca bu güncelleme ardından, yine Mayıs 2018 içerisinde oyunun haftalık etkinlikleri başlayacak. Bu etkinlikler ile oyuncular yeni ödüller ve yeni oyun mekaniklerine kavuşabilecek. Bu arada, bize soracak olursanız The Hungering Deep ile gelecek olan düşman Kraken’in tam olarak kendisi olacak. En azından isimden biz bunu anlıyoruz.

Yaz aylarında ise Sea of Thieves için gelecek güncellemeler devam edecek. Yaz aylarında oyuna 2 farklı içerik güncellemesi çıkacak ve bu güncellemeler, Cursed Sails adı altında gelecek. Bu içerik güncellemeleri ile oyna yeni bir gemi tipi ve Forsaken Shores eklenecek. Forsaken Shores tabii ki yeni bir harita bölgesi olacak. The Hungering Deep gibi Cursed Sails güncellemesi de oyuna yepyeni mekanikler ve ödüller getirecek. Yani oyuncular, Mayıs 2018’den yaz aylarının sonuna kadar sürekli yeni şeylerle karşılaşacak gibi görünüyor.

Bahsettiğimiz içerik güncellemeleri, kış aylarında da devam edecek ama bu güncellemeler hakkında şu an hiçbir bilgiye sahip değiliz. Tüm bunların haricinde Rare ekibi, mikro ödeme sistemini de ertelediğini duyurdu. Oyuncuları dinlediğini belirten geliştiriciler, Pet ve Ship Captaincy içeriklerinin geri plana atıldığı, ekibin şimdilik duyurulan güncellemeler için çalışacağını belirtti. Açıkçası atılan bu adımı bizler gerçekten taktir ettik. Keşke tüm video oyunu geliştiricileri bu şekilde bir adım atmaya cesaret edebilse.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir