Tam 33 senelik bir şirket olan Rare, kurulduğu tarihten beri oyunculara birbirinden güzel video oyunları sundu. Bu ekip öncelikle Vs. Slalom isimli bir spor temelli video oyunu ile karşımıza çıkmıştı. Ekibin en yeni oyunu da bildiğiniz üzere Sea of Thieves idi. Bu iki oyunun arasında Rare 100 civarı video oyununu piyasaya sürdü. Peki, bu oyunlardan en başarılı çıkış yapanı, hangisi idi? Donkey Kong Country 3 mi? Killer Instinct mi? The Amazing Spider-Man mi? Hiçbiri değil, çünkü ortaya çıkan raporlara göre Sea of Thieves, Rare ekibinin en iyi çıkış yapan oyunu oldu.

Sea of Thieves

Sea of Thieves bu başarıyı sürdürebilecek mi?

NPD raporlarına göre bahsi geçen video oyunu, Mart 2018 içerisinde en çok satan ikinci video oyunu, 2018 senesi içerisinde en çok satış yapmış olan sekizinci video oyunu idi. Ayrıca bu raporların devamına göre, ayrıca sizlere belirttiğimiz gibi de, Rare ekibinin en iyi çıkış yapan video oyunu da bu oldu.

Tabii bunun birçok sebebi bulunuyor. Öncelikle, geçmişte video oyunları için bu kadar reklam yapılmıyordu. Ayrıca bu projenin ardında bir de koskoca Microsoft vardı. Bu yüzden Sea of Thieves yapıtının bu kadar başarılı bir çıkış yapmış olmasına hiç şaşırmadık. Ayrıca oyuncular da bu oyun için oldukça heyecanlanmıştı. Bu yüzden oyun gerçekten güzel bir çıkış gerçekleştirdi. Oyunun durumu şimdilik, çıkışındaki gibi değil ama Rare ekibi oyunu güzel bir hale sokabilmek için çok uğraşıyor ve gelecekte neler olacak, gerçekten merak ediyoruz.

Etiketler:

,