Birçok video oyunundan tanıdığımız Terminal Reality ve Infernal Technologies, GamesIndustry raporlarına göre Microsoft ekibini mahkemeye verdi. Peki, neden? Çünkü ekiplerin söylediğine göre Microsoft, Terminal Reality ve Infernal Technologies tarafından patentlenmiş bazı video oyunu teknolojilerini, izin olmadan kendi video oyunlarında kullandı. Bahsettiğimiz teknolojiler ise gölgeler ve ışıklandırmalar ile alakalı.

Microsoft

Terminal Reality ekibi yaptığı açıklamada, kendi video oyunu motorlarında kullanılan teknolojilerin; Halo 5, Crackdown serisi, birçok Forza oyunu, PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Sea of Thieves oyunlarında izinsiz olarak kullanıldığını belirtti. Terminal Reality daha önceden, bahsettiğimiz oyun motoru ile Nocturne, Bloodrayne ve The Walking Dead: Survival Instinct isimli video oyunlarını geliştirmişti.

Terminal Reality ve Infernal Technologies, 2015 senesinde yine aynı sebeplerden ötürü EA ile mahkemeye gitmişti. 2015 ile 2017 seneleri arasında süren bu mahkeme, iki tarafın da birbiri ile resmi bir şekilde anlaşması sonucunda sona ermişti. Şimdi ise görülen o ki, Terminal Reality ve Infernal Technologies ile Microsoft arasında uzun süren bir dava süreci göreceğiz.

Microsoft resmi bir şey söylemedi

Teknoloji devinden şu an konu ile alakalı herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Bu yüzden gelecekte neler olacağını şimdilik bilemiyoruz ama merakla takip etmeye devam edeceğiz. Fakat işin içerisinde 1’den fazla video oyunu olduğu için, ekibin bu işin içerisinden çıkması pek de kolay olmayacaktır. Yani, davalardan ve mahkemelerden çok anlamayız ama öyle hissediyoruz işte.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster