Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Returnal oyununun savaş sistemleri detaylandırıldı

Returnal oyununun geliştiricileri, oyuncuların karşılaşabileceği sistemlerden bahsetti.

10 Aralık 2020 tarihinde Returnal için bir oynanış videosu yayımlanmıştı. Bu görüntüler sayesinde oyun hakkında gerçekten önemli bilgilerin sahibi olmayı başarmıştık. Şimdi ise geliştirici ekip, PlayStation Blog üzerinden yeni açıklamalar yaparak, oyunlarının savaş sistemlerini detaylandırdı. Bu detaylar, öncelikle yepyeni bir oynanış videosu ile gösterildi. Oyundaki silahlara ve diğer araç-gereçlere odaklanan bu oynanış videosunu haberimizin en altından sizler de rahatlıkla izleyebilirsiniz efendim.

Geliştirici ekipten gelen açıklamaların devamına göre Returnal, arcade tipindeki nişancı deneyimini, Roguelike türü ile birleştirecek. Yani, oyuncuların bu oyunu sürekli olarak oynamak için hep bir sebebi olacak. Oyun, Roguelike türüne sahip olabileceği için her oynanış seansı farklı hissettirebilecek ve ödüller de her zaman ayırdığınız zamana değer olacak. En azından oyunun geliştirici ekibi bu şekilde açıklama yapıyor. Bu arada, oyundaki karakterimizin adı ise Selene olacak gibi görünüyor.

Returnal

Returnal, oyunculara nasıl bir deneyim sunacak?

Returnal oyununda Selene ile Atropos isimli bir gezegende olacağız. Selene, hayatta kalabilmek için birçok farklı silahı ve aleti kullanabilecek. Tabii her silah bize ait olmayacak; bazı şeyleri gezegende bulacağız ve kendimiz onları kullanmaya başlayacağız. Yani, uzaylı teknolojileri de karşımıza çıkabilecek. Ayrıca, oyundaki silahların tamamı da özelleştirilebilir ve değiştirilebilir olacak. Mesela, basit bir pompalı tüfek olarak başlayan Spitmaw Blaster, Weapon Traits özelliği sayesinde farklı kişiliklere sahip labilecek.

1’den fazla Weapon Traits, tek bir silaha eklenebilecek ve ayrıca her silahın alternatif bir ateş etme modu da olacak. Bu modlar, rastgele bir şekilde gelecek. Weapon Traits ise her silah kategorisine ayrı olarak oluşturulmuş olacak. Geliştirici ekibin söylediğine göre Returnal oyununda 10 temel silah olacak ama 3 seviyeye sahip olan 90 adet Weapon Traits ve 10 farklı alternatif ateş etme modu bulunacak. Yalnız, oyuncular ne yazık ki aynı anda sadece tek bir silahı yanında bulundurabilecek.

Returnal oyununda değişmeyen tek gerçek, ölüm olacak. Bu oyunda öleceksiniz ve her öldüğünüz zaman da döngünün en başına döneceksiniz. Bu olay gerçekleştiği zaman bir önceki seanstan elde ettiğiniz neredeyse her şeyi kaybedeceksiniz ama hiç kaybetmeyeceğiniz şeyler de olacak. Ayrıca oyunda, size olumlu ve olumsuz sonuçlar doğurabilecek Parasites da bulunacak. Kendileri, risk sunacak ama bu riskin altından kalkabilecek olan oyuncular, hak ettikleri gibi ödüllendirilecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x