Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Kena: Bridge of Spirits ve Pragmata oyunları ertelendi

Project Athia oyununun çıkış tarihi ise Ocak 2022 olarak açıklandı.

Bugün, birçok video oyunu için hareketli bir gün oldu; bazı oyunlar ertelendi ve bazı oyunların da piyasaya sürüleceği seneler belli oldu. Mesela, ertelenen ilk video oyunu Kena: Bridge of Spirits idi. Birçok oyuncu tarafından merakla beklenen bu yapıt, 2021 senesinin ilk çeyreğine ertelenmişti. Yani, oyun için net bir çıkış tarihi verilmemişti ama şimdi kendisinin Mart 2021 tarihinde piyasaya sürüleceğini öğrendik. Ondan sonra da Capcom, Pragmata isimli yapıtını 2023 senesine ertelediğini açıkladı. Daha önceden bu oyun için açıklanan çıkış senesi ise 2022 idi. Yani, ortada 1 senelik bir ertelenme bulunuyor.

Kena: Bridge of Spirits

Kena: Bridge of Spirits ve Pragmata haricindeki oyunlara ne oldu?

Sony Interactive Entertainment, yayımlamış olduğu yeni bir bildirimde, bazı oyunların çıkış tarihlerini onayladı. Mesela, Ratchet & Clank: Rift Apart için genel anlamda 2021 senesi gösterildi ki bu oyunun aslında PlayStation 5 konsolunun çıkış döneminde piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Ardından da Horizon: Forbidden West için bir kere daha 2021 senesi onaylanmış oldu. Returnal için verilen çıkış tarihi de daha önce de açıklandığı gibi 19 Mart 2021 oldu. Pragmata oyununun 2023 senesine ertelendiğini de hem Capcom, hem de Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan açıklama sayesinde öğrenmiş olduk.

Aynı bildirim sırasında Kena: Bridge of Spirits oyununun da Mart 2021 için hedeflendiği belirtildi ve Stray için Ekim 2021 dönemi işaret edildi. Ghostwire: Tokyo için de Ekim 2021 işaret edilirken; Solar Ash oyunu Haziran 2021 dönemine hedeflendi. Little Devil Inside ise Temmuz 2021 için gösterildi. Oyuncular tarafından merakla beklenen bir başka video oyunu olan Project Athia ise Ocak 2022 olarak detaylandırıldı. Daha önceden bu oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği net olarak bilinmiyordu. Yalnız, bu açıklamalar arasında Gran Turismo Sport oyununun eksikliği dikkatimi çekti. Umarım kendisi 2021 senesinden ertelenmemiştir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x