Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Astro’s Playroom, Destruction AllStars ve Returnal, PlayStation 5 için duyuruldu

Japan Studios, Lucid Games ve Housemarque, PlayStation 5 konsoluna özel oyunlar duyurdu.

PlayStation 5 için gerçekleştirilen etkinlik sırasında bolca birinci parti seviyesinde oyun duyuruldu. Bu oyunlardan bazıları ise Astro’s Playroom, Destruction AllStars ve Returnal idi. Sony Interactive Entertainment ve PlayStation Studios çatısı altında yer alan Japan Studios, Astro’s Playroom oyununu geliştiriyor ve bu video oyununun PlayStation 5 konsolundaki birçok özelliği ve ayrıca satılan donanımları ön plana çıkartması bekleniyor. Ayrıca bu video oyunu, her konsolun içinde halihazırda yüklenmiş olacak.

Returnal

Astro’s Playroom, Destruction AllStars ve Returnal, üç farklı stüdyodan geliyor

Tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebileceğiniz Destruction AllStars oyunu ise Lucid Games tarafından geliştiriliyor. Aksiyon temelli bir spor oyunu olan bu yapıt, PlayStation 5 konsoluna özel olacak ve oyundaki temel amaç, olabildiğince fazla aracı patlatmak olacak. Astro’s Playroom ve Destruction AllStars oyunları tahmin edebileceğiniz orta-büyük seviyede olan yapıtlar. Fakat sıradaki oyun, Housemarque ekibinden geliyor ve o oyun direkt olarak AAA seviyesinde görünüyor.

Housemarque ekibinin yeni oyununun adı Returnal. Bu video oyununda TPS ile Roguelike türleri birleşiyor. Oyuncular, bu video oyununda pek misafirperver olmayan bir gezegene gidiyor ve bir döngünün içerisinde yaşıyor. Yalnız, ölümünüz ile tekrarlanan her döngü, oyunun dünyasını değiştiriyor ve sonucunda da bu döngüden kaçmaya çalışıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi Returnal ve PlayStation 5 için duyurulan diğer tüm oyunlar, konsolun en önemli özelliklerini ve DualSense kontrolcüsünün teknolojilerini kullanıyor.