PlayStation Studios, birinci parti oyunları kendi çatısı altında toplayacak

Karşınızda yepyeni bir marka: PlayStation Studios

Sony Interactive Entertainment, yeni nesil için hazırlık olabilmesi amacı ile yeni bir marka düzenledi. Bu markanın adı PlayStation Studios ve kendisi, PlayStation için geliştirilen tüm birinci parti oyunları kendi çatısı altında toplayacak. Yani, aynı Xbox Game Studios gibi işleyecek bu yeni marka. Ayrıca, birinci parti oyunlar artık hemen aşağıdan görebileceğiniz logoyu içerisinde bulunduracak ve oyunların açılışlarında da hemen yukarıdan izleyebileceğiniz video karşımıza çıkacak. Tüm bunlar, oyunun özel olduğunu gösterecek.

PlayStation Studios

PlayStation Studios, gelecek için çok önemli bir marka olacak

Yapılan açıklamalara göre bu marka, PlayStation 5 konsolunun piyasaya sürülmesi ile birlikte kullanılmaya başlanacak. Bu markaya ait açılış videosu ve logo, sadece Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios tarafından geliştirilen video oyunlarında kullanılacak. Markanın birinci parti oyunları için Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios demek oldukça zor oluyordu. Bu yüzden de kesinlikle yeni markanın durumu daha da kaliteli bir hale soktuğunu belirtmek istiyoruz efendim.

Bu arada, haberimizi sonlandırmadan önce yayımlanan açılış videosuna da değinmek isteriz. Bu videoda, Marvel’s Avengers gibi markanın en güçlü markaları toplanıyor. Bu markalar ise tabii ki Uncharted, LittleBigPlanet, God of War, Ratchet & Clank, Horizon: Zero Dawn ve The Last of Us. Bu markalardan en popüler karakterler, PlayStation markasının ikonik tuşlarının içerisinde görünüyor. Ayrıca bu açılış videosu, Xbox Game Studios için hazırlanan açılış videosuna da kesinlikle oldukça benziyor.