Resident Evil 3 oyununun ilk oynanış videosu yayımlandı

Bu sırada, Resident Evil 2 oyununun Remake sürümünün kaç adet sattığı da açıklandı.

10 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen, 2019 senesinin son State of Play programında Resident Evil 3 oyunu duyurulmuştu. Yalnız, bu duyuru sırasında sadece sinematik bir video gösterilmişti; oynanış kısmının neye benzeyeceği belli değildi. Bahsettiğimiz duyuru ardından, ondan kısa bir süre sonra ise ilk oynanış görüntüleri yayımlandı bu Remake projesi için. Eğer dilerseniz, hemen yukarıdan o görüntüleri sizler de görebilirsiniz.

Resident Evil 3

Resident Evil 3 oyununu 30 saniyeliğine gördük

Capcom tarafından yayımlanmış olan yeni bir geliştirici videosunda, bahsi geçen video oyununun 30 saniyelik oynanış görüntüleri yer alıyordu. Bu görüntüler haricinde, geliştiriciler bu proje hakkında da yeni detaylar verdi. Tahmin edebileceğiniz gibi bu oyun, daha da geniş oynanış görüntüleri ile önümüzdeki aylarda karşımıza çıkacaktır; oyun ne de olsa Nisan 2020 içerisinde çıkışını gerçekleştirecek.

Açıklamalara göre Resident Evil 3, Resident Evil 2 oyunu gibi ana ekip tarafından geliştirilmiyor. Onun yerine, ana ekibin kurmuş olduğu temel üzerinde üçüncü parti bir stüdyo çalışıyor. Bu yüzden de zaten ışıklandırmalar ve temel birkaç sistem haricinde, bu video oyununun bir önceki Remake proje ile çok farklı olacağını pek sanmıyoruz efendim. Anladığımız kadarıyla bu serinin ana ekibi, şu an sekizinci oyun üzerinde çalışıyor.

Capcom tarafından daha fazla yapılan açıklamalara göre Resident Evil 2 oyununun Remake sürümü de 5 milyon adet sattı. Bu satış rakamı, orijinal ikinci oyunun önüne geçti. Tabii orijinal oyun çıktığı zaman hem bu marka çok popüler değildi, hem de video oyunu sektörü günümüzdeki kadar büyük değildi. Bu yüzden de Remake seviyesindeki projenin, orijinal projeden daha fazla satmasına pek şaşırmadık efendim.