Red Dead Online, PC üzerinde herhangi bir farklılık gösteriyor mu?

Red Dead Online, aslında herkesin tahmin edebileceği birkaç önemli avantaj bulunduruyor PC üzerinde.

Red Dead Redemption 2, PC için çıkışını gerçekleştirdi ve bu çıkış ile Red Dead Online oyunu da aynı platforma taşındı. Bu oyunun hikaye modunun PC sürümünden zaten ayrıca bahsetmiştik. Yeni yazımızda ise direkt olarak çevrim içi moddan bahsetmek istiyoruz ve PC platformunda bu oyun modunun konsollara göre herhangi bir fark gösteriyor mu, belli etmek istiyoruz.

Red Dead Online

Red Dead Online, PC üzerinde daha rahat oynanıyor

Red Dead Online, içerisinde huzur bulabileceğiniz, rahat bir çevrim içi oyun değil. Grand Theft Auto Online gibi işleyen bu video oyununda zaman zaman rekabetçi olmanız gerekiyor ve en iyi rekabete de PC platformunda ulaşabiliyorsunuz. Özellikle de PC platformunda bu video oyununu klavye ve fare ikilisi ile oynayacaksanız, çok daha isabetli atışlar yapıp, kendinizi gerçek bir kovboy gibi hissedebiliyorsunuz.

Eğer bilgisayarınız yeterince güçlü ise bu çevrim içi deneyimi 4K çözünürlük, HDR desteği ve tabii ki 60 FPS değerlerinde deneyebiliyorsunuz. Yüksek grafik ve HDR, sizin görsel zevkinizi zirveye taşırken, 4K çözünürlük sayesinde her şeyi daha detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz. 60 FPS ve daha üst değerlerde ise reflekslerinizi gerçekten konuşturabiliyorsunuz ve daha iyi bir deneyim yaşıyorsunuz.

Red Dead Redemption 2 oyununun PC sürümüne özel bazı içerikler bulunuyor. Mesela, oyuncular To The Ends of The Earth gibi özel görevleri deneyimleyebiliyor ve farklı hazine haritalarına ulaşabiliyor. Bu noktada Rockstar Games, tahmin edebileceğiniz gibi Red Dead Online cephesini unutmuyor. Bu yüzden de bu oyunu PC tarafında oynamanın bazı küçük avantajları da bulunuyor.

Mesela, eğer bu video oyununa Rockstar Games Launcher üzerinden ön sipariş verdiyseniz, çevrim içi mod için 50 Gold Bars sahibi olabiliyorsunuz. Günümüz şartlarına göre 50 Gold Bars öyle çok büyük bir birim değil ama oyunda sizin hızlı bir başlangıç yapmanıza yetecektir kendisi. Ayrıca bu oyun modu için Frontier Pursuits de çıkış döneminde direkt olarak oyunculara sunulacak.

Frontier Pursuits, konsollara çok daha sonradan gelen bir özellik idi. Bu özellik, oyunculara yeni ilerleme sistemleri sunduğu için oyunun ortasından itibaren bu özellik ile tanışan oyuncularda bazı kafa karışıklığı yaşanmıştı. PC tarafında ise Frontier Pursuits özelliğinin direkt olarak çıkış gününde yer alması, oyuncuların çok daha sağlıklı bir şekilde ilerleme kaydedebileceğini işaret ediyor.

PC oyuncuları için bu oyun daha uygun bir fiyattan satılıyor

Konsollarda fiyatı 500 liraya kadar çıkabilen bu video oyunu, PC oyuncuların karşısına çok daha uygun olarak çıkıyor. Mesela, Türk Telekom şirketinin dijital video oyunu platformu olan Playstore, PC için bu oyunu 288 TL’den başlayan fiyatlarla satıyor. İşin içinde Türk Telekom olduğu için oyuncular, taksit imkanı ile de satın alabiliyor bu video oyununu.

Mesela, Red Dead Redemption 2 oyununun standart sürümü Türk Telekom internet müşterilerine özel 24,00 TL x 12 ay taksitle; özel sürümü ise Türk Telekom internet müşterilerine özel 30,67 TL x 12 ay taksitle; son olarak nihai sürümü de Türk Telekom internet müşterilerine özel 36,00 TL x 12 ay taksitle satın alınabiliyor. Eğer bu oyunu PC için satın alacaksanız, bu platformu değerlendirebilirsiniz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir