Eğer Twitch gibi platformlar üzerinden canlı yayınlar izliyorsanız, Michael “Shroud” Grzesiek ismini mutlaka biliyorsunuzdur. Biz canlı yayınları pek takip etmeyiz, bu yüzden bilmiyorduk ve öğrenmiş olduk Michael “Shroud” Grzesiek kişisini. Yalnız bu arkadaş, kendisini oldukça ilginç bir şekilde tanıttı. Çünkü bizler kendisini, canlı bir yayın sırasında hilecilerle PlayerUnknown’s Battlegrounds oynarken tanıdık. PUBG hilecileri bu arkadaşı arabalarına aldı, oyuncu olan yerlere bıraktı, oyuncuların yerini söyledi ve çok daha fazlasını yaptı.

PUBG

PUBG içerisinde yayıncılar bile hilecilerle birlikte oynayabiliyor

Bahsetmiş olduğumuz yayıncı, dediğimiz gibi canlı yayın sırasında hilecilerle oynadı, muhabbet etti ve kendilerinden yardım aldı. Michael “Shroud” Grzesiek, hileciler sayesinde harita üzerinde rahatlıkla yer değiştirdi, düşmanlarının nerede olduğunu öğrendi fakat oyunu yenemedi. Ayrıca bir noktada, hile yapan kişilerin hayatını bu şekilde idare ettikleri de duyuldu. Tabii bunun sonucunda neler oldu, şimdilik bilemiyoruz.

Michael “Shroud” Grzesiek tarafından gerçekleştirilmiş olan bu canlı yayının orijinal kopyası ne yazık ki internet aleminden kaldırıldı, nedeni zaten belli. Fakat oyuncular, canlı yayın sırasında yedek alan insanlar, bu görüntüleri YouTube platformuna yükledi ve şimdi herkes, bahsi geçen görüntüleri rahatlıkla izleyebiliyor. Eğer dilerseniz sizler de hemen aşağıdaki görüntülerden Michael “Shroud” Grzesiek ve hilecileri görebilirsiniz. Bu görüntüler karşısında da yayıncının hesabının banlanıp, banlanmayacağı henüz bilinmiyor fakat bize soracak olursanız, banlanması gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ukssb3m4_oo

Reddit ve benzer platformdaki oyuncular ise bu durum karşısında ne diyeceğini bilemiyor. Bazı oyuncular, yayıncıyı suçluyor çünkü Michael “Shroud” Grzesiek, insanları hile kullanmaya yöneltiyor. Bazı internet kullanıcıları ise Michael “Shroud” Grzesiek yerine direkt olarak oyunun geliştirici ekibini suçluyor. Bu insanlara göre Michael “Shroud” Grzesiek, oyunu oynayan standart bir oyuncuyu yansıtıyor. Çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştiricileri, hilecilere karşı yeterince sert bir cevap veremiyor.

Etiketler: