PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde yepyeni bir etkinlik bugün 05:00 itibariyle başladı. Bitiş tarihi de 8 Temmuz 2018, saat 05:00 olarak açıklanan bu etkinlik War Mode dahilinde geliyor. Etkinliğin adı ise Huntsmen and Marksmen olarak açıklanmış durumda. Etkinliklerin adından da anlayabileceğiniz gibi PUBG içerisinde nişan yeteneğinizi bu etkinlikler ile sınayacaksınız.

PUBG

PUBG, War Mode isimli oyun moduna tekrar kavuştu

Bahsettiğimiz bu oyun modu Sanhok haritasında aktif olacak ve oyuncular sadece pompalı tüfek ve tabancaları oyun dünyasında görebilecek. Uçak tarafından atılan yardım kutusunda ise sadece keskin nişancı tüfeği veya DMR olacak. NA/EU/AS sunucularında bu oyun modu TPP & FPP olarak oynanabilecek. KR/JP/SA/SEA/OC sunucularında ise sadece TPP modu aktif olacak.

Bahsetmiş olduğumuz Huntsmen and Marksmen isimli oyun modu, tamamen Sanhok içerisinde geçmeyecek. Sanhok haritasının küçük bir kısmını kapsayacak ve statik bir bölge içerisinde geçecek olan bu oyun modu oyuncuları direkt olarak bir pompalı, tabanca, bandaj ve el bombası ile başlatacak. Her 110 saniyede 1 kez oyunun haritasına bir yardım kutusu düşecek ve bu kutuda DMR, SR tipi silahlar ve çok güçlü ögeler bulunacak.

Bu etkinlik dahilinde eğer karşı takımdan bir kişiyi yere düşürebilirseniz 1 puan, tam olarak öldürebilirseniz 3 puan kazanacaksınız. Daha doğru takımınız bu puanları kazanacak. Çünkü bu oyun modu takımlar ile oynanabilecek, tek başınıza veya iki kişi oynamanız mümkün olmayacak. Peki, öldürülen oyunculara ne olacak? Bu oyuncular, uçak ile oyun haritasına tekrar gönderilecek ama bu uçak her 30 saniyede 1 kez kalkacak. Yani, her oyuncu için ayrı uçak kalkmayacak.

Bu oyun modunda her oyun 15 dakika sürecek ve 200 puana ulaşan takım yenecek. Eğer 15 dakika içerisinde hiçbir takım 200 puana ulaşamazsa, en çok puana sahip olan takım oyunu kazanmış olacak. Son olarak belirtelim, oyuncular kendi takım arkadaşlarına ateş edemeyecek.