Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, en çok para kazandıran Battle Royale oyunu oldu

Bu sırada PlayerUnknown's Battlegrounds için 2019 senesinin sonuna kadar gelecek olan önemli bir güncelleme serisi detaylandırıldı.

Battle Royale türü hayatımıza tam anlamıyla girdiğinden beri mobil oyunlar pazarında büyük bir rekabet var. App Store ve Google Play Store gibi platformlarda bolca Battle Royale oyunu yer alıyor ama tabii ki o oyunlar arasından en iyileri PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ve Fortnite olarak görünüyor. Bugün ise bir analiz firması olan Sensor Tower, PUBG Mobile oyununun mobil cihazlardaki başarısı hakkında bir içerik yayımladı.

PUBG Mobile

PUBG Mobile, durdurulamaz bir oyun olarak görünüyor

Sensor Tower tarafından gelen açıklamalara göre PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, Google Play Store platformunda en çok para kazandıran Battle Royale oyunu idi. PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununu Fortnite; Fortnite oyununu da Knives Out isimli bir başka oyun takip ediyordu. Aslında PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ile Fortnite çok büyük bir rekabet içerisindeydi ama yakın bir zamanda bu durum değişti.

Tencent şirketinin PUBG Mobile oyununu Çin pazarına sunması, tüm dengeleri değiştirdi ve bahsettiğimiz video oyunu, çılgın rakamlar görmeye başladı. Ayrıca Fortnite ile bu oyun arasında da dev gibi bir fark açıldı. Bu sırada, Fortnite ile Knives Out oyunlarının rekabeti de devam etti. Sensor Tower ekibinin dediğine göre PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, 3 ay boyunca arka arkaya en çok para kazandıran oyun olurken; diğer iki yapıt da kendi pozisyonlarını birbirlerine devretti.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, 860 Milyon Dolar gibi bir gelir elde ederken Fortnite, 725 Milyon Dolar değerinde bir gelir gördü. Knives Out ise 771 Milyon Dolar gibi bir rakamla oynuyordu. Tabii bu rakamların sadece Google Play Store için geçerli olduğunu söylemek isteriz. App Store tarafında PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ile Fortnite oyunlarının rekabeti çok daha canlı ama o konu hakkında elimizde güncel bir haber bulunmuyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun seslerine de önem verilecek

Sadece mobil cihazlarda değil, bilgisayar ve konsollarda PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun önemli bir problemi bulunuyor. Bu problemlerin tamamı sesler hakkında ve oyunun geliştirici ekibi de 2019 senesinin sonuna kadar sesleri düzeltmek için yayımlayacakları olan güncellemeleri açıkladı bugün.

Geliştiricilerden gelen açıklamalara göre Ağustos 2019 içerisinde bu oyuna gelecek olan birkaç güncelleme, oyuna ses ayarlama rehberi ekleyecek ve anında ses kısan bir sistem getirecek. Eylül 2019 içerisinde gelecek olan bir güncelleme ise ayak seslerini, kırmızı alanın seslerini, köşelere tutunma seslerini ve yere iniş seslerini ele alacak.

Ekim 2019 ile Aralık 2019 tarihleri arasında oyuna gelecek olan konu hakkındaki son güncelleme ise silahların atış seslerini, araçların seslerini, animasyonların seslerini ve yankı sistemini düzeltmeye çalışacak. Bu sayede, 2020 senesine girmeden önce bu Battle Royale oyunundaki sesler olabildiğince iyileştirilmiş olacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir