Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile Lite nedir?

Eğer akıllı telefonunuz PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile oyununu kaldıramıyorsa veya bu oyunu oynamakta zorlanıyorsanız, PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile Lite aradığınız oyun olabilir.

Tencent, iOS ve Android cihazlar için sonunda PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile Lite oyununu çıkartıyor. PC için halihazırda PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite isimli bir video oyunu yer alıyordu. Şimdi piyasaya sürülmüş olan PUBG Mobile Lite oyunu da aslında bilgisayardaki sürümü gibi bir konsept ile çalışıyor. Peki, tam olarak nedir bu video oyunu? Gelin, yakından bir göz atalım konuya.

PUBG Mobile Lite

PUBG Mobile Lite oyununu açamayan bir akıllı telefon olmayacak

Tencent Games ve PUBG Corp. tarafından geliştirilmiş olan PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile Lite, biraz önce de dediğimiz gibi PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununun daha küçük bir versiyonu. Bu oyun, henüz sadece Android temelli akıllı telefonlar için piyasaya sürüldü. Yani, iOS temelli bir cihaza sahipseniz, bu oyunu oynayabilmek için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Özel olarak Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş olan PUBG Mobile Lite, 60 kişilik Battle Royale karşılaşmalarını destekliyor. Ayrıca bu video oyununun çıkış boyutu da 490 MB olarak geçiyor. Yani, oyuncular bu yapıtı kolaylıkla indirebiliyor ve oyuna hemen başlayabiliyor. İndirme boyutu haricinde, bu yapıtı oynayabilmek için akıllı cihazınızın da 1 GB kadar RAM değerine sahip olması yeterlidir.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile Lite oyununda nişan almak çok daha kolay; bu yapıtta çok özel bir otomatik nişan alma yardımcısı bulunuyor. Bu yardımcı sayesinde minimum efor sarf ederek nişan alabiliyorsunuz. Nişan almanın kolay olduğu gibi ilerlemek de kolay bu oyunda. Ayrıca, PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile yapıtında Royale Pass bulunurken, bu oyunda Winner Pass bulunuyor.

Winner Pass sistemi sayesinde, oyuncular çok daha hızlı bir ilerleme kaydedebiliyor. Royale Pass ile tüm hediyeleri toplamak bir sezon sürerken, Winner Pass sayesinde tüm hediyeleri bir ay içerisinde toplamak mümkün oluyor. Ayrıca bu video oyunundaki mermilerin çok hızlı hareket edeceğini ve mermi düşme gibi bir sistemin yer almayacağını da sizlere belirtmek isteriz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile Lite, kolay bir deneyim sunuyor

Tencent Games tarafından gelen açıklamalara göre bu video oyununda silahları kontrol etmek de oldukça kolay; oyundaki silah tepmesi bir noktadan sonra tamamen engelleniyor. Bu engel sayesinde silah sadece bir noktaya kadar sekiyor ve oyuncu, silahı çok daha kolay kontrol edebiliyor. Bununla birlikte, oyundaki düşmanların öldürülme sürelerinin yüksek olduğunu söylemek isteriz.

Öldürme süresinin yüksek olması sayesinde düşmanlar çok daha uzun sürede ölecek ama aynı zamanda sizler de savaşabilmek için bir şansa sahip olabiliyorsunuz. PUBG Mobile Lite oyununda bolca düşman da bulabileceksiniz; oyunda bir harita yer alacak. Bu harita, bir radar gibi işleyecek ve ateş eden her oyuncu, radar üzerinde kendisini belli edecek. Sizler de onları avlayabileceksiniz.

Eğer çok sıcak bir çatışmaya girdiyseniz ve durmak için vaktiniz yoksa, PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile Lite oyununda hareket ederken de kendinize can verebileceksiniz. Bu sayede hiç durmanız gerekmeyecek ve çok daha hızlı bir deneyim yaşayabileceksiniz. Ayrıca, bu oyunun haritasında çok az boş alan, bolca yapı ve bolca ganimet de bulunuyor. Yani, bir yürüme simülasyonu yok karşınızda.

Öncelikle PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu çıkmıştı. Ardından da PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununu gördük. Yalnız bu iki oyun da herkese hitap edemiyordu; herkesin cihazı, bu oyunları açmaya yetmiyordu. Şimdi ise piyasada hem PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile Lite, hem de PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyunları bulunuyor. Bu sayede de herkes bu deneyimi yaşayabiliyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir