Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite için Lite Pass nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite da Battle Pass tarzında bir sisteme sonunda kavuştu. Peki, Lite Pass isimli bu sistem nasıl işliyor?

Günümüzdeki neredeyse her video oyununda Battle Pass tarzında bir sistem bulunuyor. Böylesine sistemler sadece konsollarda veya bilgisayarlardaki oyunlara değil, mobil oyunlara bile geliyor. Mesela, 8 Ağustos 2019 tarihinde PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununa gelen bir güncelleme, Lite Pass isimli bir sistemi oyunculara sundu. Bizler de PUBG Lite oyununun yeni sistemini anlatmaya çalışacağız.

PUBG Lite

PUBG Lite, Lite Pass ile ödül dolacak

Öncelikle söylemek istiyoruz ki Lite Pass, herhangi bir Battle Pass sisteminde olduğu gibi kendisini seviye atlattığınız sürece size ödüller verecek. PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyunundaki sistem de sezonluk olacak. Mesela, şu anda PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununda birinci sezon aktif ve Lite Pass ögesi de birinci sezona ait olacak. İkinci sezonda, sistemdeki ödüller de değişecek.

PUBG Lite oyununda hem Lite Pass: Ücretsiz, hem de Lite Pass: Premium bulunacak. Ücretsiz olan sürüm, herkes için aktif olacak ve yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi nadiren ödül verecek. Lite Pass: Premium ise ücretli olacak ve her seviyede oyunculara özel ödüller verecek. Ödüller arasında kozmetik ögeler de yer alacak. Sistemler; hem görevlerle, hem de oynanışla seviye atlayabilecek.

Bahsetmiş olduğumuz iki Lite Pass sistemi de 8 hafta boyunca aktif kalacak. 30 Eylül 2019 tarihine kadar satın alınabilecek olan Lite Pass: Premium, Dükkan sekmesinden ulaşılabilecek. Ayrıca; satın alım gerçekleştiği zaman oyuncuların seviyeleri sıfırlanmayacak. Ücretsiz olan sistemde hangi seviyedeyseniz, o seviyenin ücretli kilidini direkt olarak açabileceksiniz.

Lite Pass: Premium, PUBG Lite içerisinde 400 L-Coin birimine satılacak. Ayrıca oyunda bir de Lite Pass: Premium Plus yer alacak. Bu ögenin fiyatı 1100 L-Coin olacak ve oyuncular bu öge sayesinde otomatik olarak 20 seviye kazanabilecek. Ayrıca, bağımsız olarak seviye satın almak da mümkün olacak. Mesela, 50 seviye satın almak isterseniz, 2400 L-Coin harcamanız gerekecek.

Lite Pass sistemleri nasıl seviye atlayacak?

Biraz önce de dediğimiz gibi bu sistemleri seviye atlatabilmek için ya görev yapmanız gerekecek, ya da oyunu normal şekilde oynamanız gerekecek. Görevler üzerinden gidecekseniz, karşınıza 4 farklı görev tipi çıkacak: Günlük, haftalık, meydan okuma ve acemi. Oyunculara günde 3 farklı görev sunulacak ve herkes, 3 kere bu görevleri değiştirme imkanına sahip olacak.

Haftalık görevler ise toplamda 10 adet olacak ve haftada 5 kez görev değiştirme şansına sahip olacaksınız. Bu noktada, Lite Pass: Ücretsiz sahibi olan oyunculara sadece 4 adet haftalık görev verilecek. Eğer tüm görevlere ulaşabilmek istiyorsanız, Lite Pass: Premium ögesini satın almanız gerekecek. Meydan okuma görevleri ise 3 farklı silah üzerinden toplamda 5 görev olarak verilecek.

Son olarak oyuncuların karşısına acemi görevleri çıkacak ama bu görevler öyle pek özel olmayacak. Acemi görevlerini sezon başına 1 kez yapabileceksiniz; o görevler kolay olacak ve oyunu size öğretmeyi hedefleyecek. Bu sırada, meydan okuma görevlerini herkes bitirebilecek ve bitirme durumunda, silahlarınız için özel kaplamalar kazanabileceksiniz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x