Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununa 4v4 modu, Bodie haritası ve L-Coin birimi eklendi

8 Temmuz 2019 güncellemesi ile PlayerUnknown's Battlegrounds Lite oyununda yeni bir sezon da başladı.

8 Ağustos 2019 tarihinde bakıma giren PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite için yeni bir güncelleme yayımlandı. Bu güncelleme, PUBG Lite için bugüne kadar yayımlanmış olan en büyük güncellemelerden bir tanesi olmayı başardı; bahsi geçen güncelleme ile oyunun içerisinde birinci sezon başladı. Bu sezon da yeni bir para birimi olan L-Coin, yeni bir harita olan Bodie ve yeni bir oyun modu ile başladı.

PUBG Lite

PUBG Lite, oldukça büyük bir güncelleme aldı

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre 8 Temmuz 2019 tarihinde indirmeye açılan güncelleme ile 4v4 modu eklendi. Açıklamalara göre bu oyun modu sadece birinci şahıs bakış açısından oynanabiliyor. Ayrıca; klasik Battle Royale modlarına kıyasla, oyuncular öldükten sonra arkalarında ölüm kutusu bırakmıyorlar bu oyun modunda. Daha çok, Call of Duty tarzında bir deneyim bekliyor oyuncuları yeni 4v4 isimli oyun modunda.

Bu yeni oyun modunun kurallarında ise ilk 30 öldürmeye ulaşan takımın kazandığı ve oyunda 10 dakikalık bir zaman sınırının olduğu belirtiliyor. 10 dakika bittiği zaman 30 öldürmeye ulaşan takım olmazsa, en yüksek öldürmeye sahip olan taraf kazanmış oluyor. Maçın sonunda her iki takımın da öldürme sayıları aynı olursa, maç berabere sonuçlanır. Ayrıca, maç başladığında 30 saniyelik bekleme süresi vardır ve sırt çantası, kask, zırh ve el bombası ile oyuna başlanır. Silahlar, rastgele belirir.

Sizlerin de anlayabileceği üzere 4v4, oldukça kısa süren, küçük bir mod. Böylesine bir oyun modunun şu andaki haritalarda yaşanabilmesi oldukça zor. Bu sebepten ötürü de 8 Ağustos 2019 güncellemesi ile PUBG Lite oyununa yeni bir harita eklendi. Bodie isimli bu haritanın boyutu 150 x 60 metre ve kendisi sadece 4v4 moduna özel. Bu oyun modunda kazanan takım 60 BP, kaybeden takım 30 BP, her öldürme başına 5 BP, eşitlikte 60 BP, en iyi oyuncu ise 30 BP kazanabilir. Yani, bolca BP dağıtılmakta.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite, birinci sezonu başlattı

Bildiğiniz üzere Türkiye’de PUBG Lite oyununun açık beta süreci başladı. Oyunun açık beta sürecine geçmesi ile birlikte birinci sezonu da başlıyor. 3 Ekim 2019 tarihine kadar sürecek olan birinci sezon, yeni bir hayatta kalma puanı sistemi ile oyuncuların karşısına çıkacak. Bu sistemle, oyunu daha çok oynayan oyuncular, bu zamanlarının karşılığında daha çok ödül kazanacak. Oyunu kazanan oyuncular ise daha da çok ödül kazanacak. Bu noktada hem sistem ödülleri, hem de unvan ödülleri olacak.

Oyuncuların karşısına bir de Lite Pass sistemi çıkacak. Oyuncular, oyundaki görevleri tamamladıkça daha çok deneyim puanı kazanacak. Bu deneyim puanı sayesinde Lite Pass ögesi seviye atlayacak ve oyuncular, yeni kozmetik ögelerin sahibi olabilecek. Lite Pass, tamamen ücretsiz olacak iken bir de Lite Pass Premium oyunculara sunulacak. Lite Pass Premium ise tahmin edebileceğiniz gibi hem daha fazla, hem de daha kaliteli kozmetik ögeleri içerisinde bulunduracak.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununun geliştirici ekibinin söylediğine göre bu oyunu ne kadar çok oynarsanız, o kadar yüksek rütbelere ulaşabileceksiniz. Mesela, oyunda bir Lone Survivor unvanı bulunmakta ve bu unvan; sadece Survivor unvanını kazanmış, 1000 oyuncuya verilir. Ayrıca bu unvan, oyunda ulaşabileceğiniz son ve en yüksek unvandır. Ayrıca bu unvan çok özeldir ve birinci sezonun sonuna kadar devam ettirilmesi için özel bir çaba gerektirir.

PUBG Lite oyununun Lite Pass sistemi nasıl işleyecek?

Biraz önce de dediğimiz gibi PlayerUnknown’s Battlegrounds Lite oyununda Lite Pass: Ücretsiz ve Lite Pass: Premium yer alacak. Oyuncular, Dükkan sekmesinden ücretli olan Lite Pass ögesini satın alabilirler. Ücretsiz olan sistem ise otomatik olarak başlar. Lite Pass: Premium, ücretsiz olan sisteme göre daha çok görev verir ve daha fazla ödül sunar oyunculara. Bu noktada da oyunculara günlük görevler, haftalık görevler, meydan okuma görevleri ve acemi görevleri sunulacak.

Günlük görevler, oyunculara 3 set halinde verilecek. Bu görevleri günde 3 kez değiştirebileceksiniz. Haftalık görevler ise toplamda 10 adet olacak ama Lite Pass: Ücretsiz sahibi olan oyunculara sadece 4 adet haftalık görev verilecek. Geri kalan görevlere ulaşabilmek için ücretli olan ögeyi satın alamanız gerekecek. Acemi görevleri ise tek seferlik sunulacak ve oyunculara, yeni sistemi ve oyunu öğretmeye yönelmiş olacak. Ayrıca bu video oyununa yeni kozmetik ögeler de eklenecek.

Koleksiyoncu Sandık, 29 Ağustos 2019 tarihine kadar bu video oyununda yer alacak. 1EA – 60LC / 10EA – 540LC birimleri ile satın alınabilecek olan bu sandığın yanında bir de Özel Sandık satılacak. Özel Sandık da 1EA – 60LC / 10EA – 540LC birimleri üzerinden satılacak. İyi Bayramlar Tişörtü ise 30LC birimine, bayram boyunca oyunculara sunulacak. Oyuncular, bu yeni eşyalar sayesinde hem yeni görünümlere kavuşabilecek, hem de bayram coşkulu bir şekilde kutlanabilecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir